Ознака: симптоми

Живот

Ова се знаци дека срцето ви е слабо, обрнете внимание на симптомите👇❤

Според д-р Дејвид Мајдалан, од клиниката во Кливленд, постојат јасни симптоми на лошо срце, на кои треба да се обрне внимание. Абнормална срцева фрекфенција Позната како аритмија, не значи дека […]

Здравје

Едноставен тест за КОЖА ќе открие дали сте испиле доволно ВОДА

Кога температурите се високи како овие денови, постои зголемен ризик од дехидрираност, особено за луѓето кои поголемиот дел од денот го поминуваат надвор.Иако знаеме дека два литра течност е минимум […]

Живот

СИМПТОМИ НА СОНЧАНИЦА: Кои се првите работи што треба да ги направите за да не се влоши состојбата!

Изгорениците се сериозна здравствена состојба која се јавува кога главата, особено задниот дел на главата, е изложена на високи температури, односно на влијанието на сончевата топлина. Првите симптоми се главоболка, […]

Живот

Ако не ги чувствувате овие мириси, можеби имате ковид-19

Ако не ги чувствувате овие мириси, можеби имате ковид-19 Знаејќи дека овој симптом што медицински е наречен аносмија може да послужи како клучен индикатор за дијагностицирање, било направено едно истражување […]

Вести

Советникoт од Ѓорче Петров демантира дека имал симптоми на корона кога дошол на седницата

Откако од ВМРО-ДПМНЕ обвинија дека на седницата на Советот претставник на СДСМ имал коронавирус но сепак присуствувал на седница, а со тоа цела општинска администрација, советници, медиуми ги изложил на […]

Живот Здравје

Лекарите го откриле најраниот симптом на дијабетес – ова е јасен знак дека шеќерот ви го разорува организмот

Симптомите на дијабетес тип 2 вклучуваат умор, нагло губење на тежината и чувство на жед. Меѓутоа, лекарите дошле до заклучок дека пред сите нив се развива еден симптом кој е […]

Живот

Луѓето што ни беа синоним за љубов сега ни се можни непријатели? Последици од задолжителната дистанца преку искуства на родители и експерти

Социјалната дистанца го забавува природниот развој на децата, велат психолозите. Ограничувањето на дружењето само со блиските членови на семејството ги збунува, го забавува нивниот развој, ја ограничува нивната потреба за […]