Ознака: сол

Кулинарство

Печени овесни снегулки со банани и јаткасти плодови

2 банани 100 г овесни снегулки 150 мл млеко (кравјо, овесно, бадемово…) 150 мл вода јаткасти плодови (бадеми, ореви, лешници…) прстофат цимет прстофат сол Една банана изгмечете со виљушка, и […]

Занимливости

Ставете сол на неколку места во вашиот дом: Кога ќе го дознаете зошто, нема да се мислите

Луѓето го сакаат мирисот на солен воздух, а многумина веруваат дека истиот може да ја елиминира токсичната енергија од просторот. Понекогаш просторијата, покрај физичкото чистење, бара малку духовно чистење, а […]