Ознака: СООБРАЌАЕН РЕЖИМ

Македонија

Сообраќаен метеж во Скопје, еве на кои булевари има привремен сообраќаен режим

На булеварот „Борис Трајковски“, кај влезот на поранешната фабрика Стаклара и на регионалниот пат „Јадранска магистрала“, кај натпатникот кон Визбегово денеска ќе има привремен сообраќаен режим заради изведување градежни зафати. […]

Вести Македонија

Утре посебен сообраќаен режим на повеќе улици во Скопје

Поради градежни зафати на повеќе локации во Град Скопје, утре сообраќајот ќе се одвива согласно променет привремен сообраќаен режим, соопштија од Градот. На булеварот „Борис Трајковски“, кај влезот на поранешната […]

Македонија

Утре заради Водици посебен сообраќаен режим во Скопје

За време на одбележувањето на празникот Богојавление – Водици во центарот на Скопје и во општините Ѓорче Петров и Аеродром утре ќе биде воведен посебен режим на сообраќај, соопшти Министерството […]

Вести Македонија

Утре посебен сообраќаен режим околу Соборниот храм

Утре, 6 јануари, со почеток во 11.00 часот во организација на Здружение за возобновување на православните традиции „Бадникови поворки“ ќе се одржи манифестација во рамките на Бадникови поворки. Манифестацијата ќе […]

Вести Македонија

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ-посебен сообраќаен режим

Заради закажаниот протест на ВМРО-ДПМНЕ денес во 17 часот Министерството за внатрешни работи  информира дека ќе бидат преземени мерки за посебен сообраќаен режим низ центарот на Скопје. „Протестот ќе има релација […]

Вести Македонија

Утре времен сообраќаен режим на дел од булеварот „Илинден“

Утре од 7:30 до 11 часот ќе биде затворен за сообраќај дел од булеварот „Илинден“, на потегот од крстосницата со улицата „Аминта III“ (фонтана „Лотус“) и улицата „Љубљанска“ (ТЦ „Скопје […]

Вести

Времен сообрќаен режим на дел од улицата „Никола Карев“

Привремен сообраќаен режим од 8 до 18 часот утре и задутре ќе се воведе на дел од улицата Никола Карев, на крстосницата со булеварот Трета македонска бригада..Како што соопшти Градот Скопје, […]