Ознака: СООБРАЌАЕН РЕЖИМ

Живот

Променет сообраќаен режим на патниот правец Гостивар-Маврово

Како што информираат од АМСМ заради изведување градежни активности на автопатот А2 денес на патниот правец Гостивар-Маврово ќе има променет режим на сообраќај. – Виадукт трејд ДООЕЛ известува дека на […]

Живот

Привремен сообраќаен режим на булеварот „Партизански одреди“ поради градежни работи

Поради изведба на градежни работи за реконструкција на коловозот на булеварот „Партизански одреди”, на потегот од булеварот „8.Септември” до мостот „Обединети нации”, од денеска ќе биде воведен привремен режим на […]

Живот

Заради фудбалскиот натпревар Македонија-Полска-посебен сообраќаен режим

Вечер во периодот од 18 до 23 часот заради одржување на меѓународниот фудбалски натпревар Македонија-Полска на арената “Тодор Проески“ ќе биде воведен посебен сообраќаен режим. Периодично пренасочвање на сообраќајот ќе […]

Живот

Денес и утре привремен сообраќаен режим на улицата “Димитрија Чуповски“ во Скопје

Град Скопје ги известува граѓаните дека денес и утре заради изведување градежни работи на улицата “Димитрија Чуповски“, во центарот на градот, ќе се воведе привремен сообраќаен режим. Заради асфалтирање на […]

Вести

Важна вест за граѓаните кои живеат во центарот на Скопје: Доколку сакате да го користите возилото утре, дислоцирајте го денес

Поради посетата на Папата Франциск, во Скопје се воведува посебен сообраќаен режим и промени во движењето на граѓаните. Поради специјалниот режим на движење, граѓаните што живеат во централното градско подрачје, […]

Издвојуваме

Викендов посебен сообраќаен режим во Скопје- Еве кои улици ќе бидат затворени

Во текот на викендов (27/28.04.), а по повод празникот Велигден, сообраќајната полиција при СВР Скопје ќе воведе посебен режим на сообраќај за одредени сообраќајници како во централното градско подрачје на […]

Издвојуваме

Избегнете ја гужвата денеска и утре: Еве кои улици ќе бидат затворени

Денеска на улицата “1732“ (зад Националната фудбалска арена во Градскиот парк) поради однапред најавено снимање во организација на Агенција за маркетинг „Дивисион“ Дооел од Скопје, сообраќајот по оваа улица од […]

Вести Македонија

Викендов посебен сообраќаен режим во Скопје, прочитајте кои улици ќе бидат затворени

Кандидатката за претседателка на државата од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, Гордана Сиљановска Давкова, вечерва во 19 часот ќе го одржи централниот митинг пред Владата во Скопје. Централниот митинг на кандидатот на […]