Ознака: СООБРАЌАЕН РЕЖИМ

Вести

Умерен интензитет на сообраќајот надвор во градските средини

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања […]

Вести Македонија

Само денес променет сообраќаен режим на патот Групчин – Тетово

Променет сообраќаен режим денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово, кај наплатната станица Желино. Авто мото сојузот на Македонија информира дека промената на режимот на сообраќај е поради […]

Македонија

Изменет сообраќаен режим на патот Групчин – Тетово

Изменет сообраќаен режим од денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово поради градежни активности за поставување индуктивни јами. Авто мото сојузот на Македонија информира дека изменетиот сообраќаен режим […]

Живот

Утре изменет сообраќаен режим на булeварот „Партизански одреди“

Поради одржување на традиционалната манифестација „Бела ноќ“ на платото пред Универзална сала утре од 19 часот ќе биде воведен посебен сообраќаен режим на булeварот „Партизански одреди“, на потегот од крстосницата […]

Македонија

Изменет сообраќаен режим на патот Крива Паланка – Граничен премин со Бугарија

Режимот на сообраќај на магистралниот пат А2 Крива Паланка – Граничен премин со Бугарија од денеска ќе биде изменет, соопшти АМСМ. Промената на режимот на сообраќај е поради изведување градежни […]

Македонија

Нов привремен сообраќаен режим на мост “Гоце Делчев“

Нов привремен сообраќаен режим се воведува денес на мостот “Гоце Делчев“ во Скопје при што сообраќајот на потегот од Мавровка кон Влада ќе се одвива во една сообраќајна лента, а […]

Живот

Привремен сообраќаен режим денес во Скопје

Град Скопје ги информира граѓаните дека поради изведување на градежни работи денес ќе се воведе привремен сообраќаен режим на дел од улицата “Лазар Личеноски“. Поради нанесување завршен асфалтен слој на […]

Македонија

Промена на сообраќајниот режим на мостот „Гоце Делчев“

Поради влегувањето во нова фаза на градежните активности за реализација на проектот „Реконструкција на дилатации на мост Гоце Делчев во двата правци“, од утре ќе има промена во сообраќајниот режим […]

Живот

Денес и утре на мостот „Гоце Делчев“ привремен сообраќен режим

На мостот „Гоце Делчев“ денес и утре заради изведување комплексни градежни активности ќе биде воведен привремен сообраќен режим. ,,Поради изведување градежни активности за реконструкција на дилатационите фуги на мостот денеска во […]

Живот

Привремен сообраќаен режим на мостот “Гоце Делчев“

Денес и утре на мостот “Гоце Делчев“ ќе биде воведен привремен сообраќен режим поради изведување комплексни градежни активности. – Поради изведување градежни активности за реконструкција на дилатационите фуги на мостот […]