Ознака: СООБРАЌАЕН РЕЖИМ

Македонија

Нов привремен сообраќаен режим на мост “Гоце Делчев“

Нов привремен сообраќаен режим се воведува денес на мостот “Гоце Делчев“ во Скопје при што сообраќајот на потегот од Мавровка кон Влада ќе се одвива во една сообраќајна лента, а […]

Живот

Привремен сообраќаен режим денес во Скопје

Град Скопје ги информира граѓаните дека поради изведување на градежни работи денес ќе се воведе привремен сообраќаен режим на дел од улицата “Лазар Личеноски“. Поради нанесување завршен асфалтен слој на […]

Македонија

Промена на сообраќајниот режим на мостот „Гоце Делчев“

Поради влегувањето во нова фаза на градежните активности за реализација на проектот „Реконструкција на дилатации на мост Гоце Делчев во двата правци“, од утре ќе има промена во сообраќајниот режим […]

Живот

Денес и утре на мостот „Гоце Делчев“ привремен сообраќен режим

На мостот „Гоце Делчев“ денес и утре заради изведување комплексни градежни активности ќе биде воведен привремен сообраќен режим. ,,Поради изведување градежни активности за реконструкција на дилатационите фуги на мостот денеска во […]

Живот

Привремен сообраќаен режим на мостот “Гоце Делчев“

Денес и утре на мостот “Гоце Делчев“ ќе биде воведен привремен сообраќен режим поради изведување комплексни градежни активности. – Поради изведување градежни активности за реконструкција на дилатационите фуги на мостот […]

Македонија

Променет сообраќаен режим на делниците Скопје – Неготино и Ресен – Битола

Од денес се воведува промена на режимот на сообраќај на делниците Скопје – Неготино и Ресен – Битола, каде ќе се изведуваат градежни активности. На патот Скопје – Неготино во […]

Живот

Изменет сообраќаен режим во центарот на Скопје

Поради Парадата на гордоста и маршот “Сведоштво за семејство“, кои ќе се одржат денес со почеток во 12 часот, сообраќајната полиција ќе го пренасочува сообраќајот на скопските улици. Како што […]

Живот

Утре наутро посебен сообраќаен режим во дел од Скопје

Утре (25.06.) поради најавен протест на група граѓани со блокирање нa крстосница на булеварот “Србија“ со булеварот “Борис Трајковски“во времето од 07:00 часот сообраќајот ќе биде пренасочен по локален пат […]