Ознака: СООБРАЌАЈНA НЕЗГОДA

Вести

Моторно патничко возило излета од коловоз и удри во столб, повредени две лица

Две лица се повредени, од кои едно потешко во сообраќајна несреќа која вчера попладне се случила на крстосница во Скопје.Имено, 19 годишниот скопјанец Х.И. управувајќи „Пежо“ излетал од коловозот и […]