Ознака: сопственик

Занимливости

Нетрпеливото куче има методи со кои го повикува сопственикот

Откако човекот кој го снимил видеото излегол од продавницата во Алјаска слушнал дека некој непрекинато „труби“ од автомобил. Тој се изнервирал и решил да се соочи со возачот. Но, таму […]

Вести

Притвор и за возачот на автобусот на „Дурмо Турс“

Судот му одреди притвор и на возачот на автобусот на „Дурмо Турс“ за автобуската несреќа на автопатот Скопје-Тетово кај Ласкарци, во која загинаа 15 патници. Претходно мерка притвор им беше […]

Живот

Моќта на љубовта која ја дава кучето: Цела година по смртта на сопственикот, тоа го чека пред болница

Женката по име Маша секојдневно го посетувала својот болен сопственик во болница во Сибир. Дури и кога починал, таа продолжила да доаѓа, а залудното чекање траело повеќе од година дена. […]

Вести

Сопственикот на Дурмо Турс за ТВ 24: Возачот рекол дека ја изгубил контролата

Морално се чувствуваме одговорни за она што се случи, вели во интервју за ТВ 24 Дурмиш Белили, сопственик на компанијата „Дурмо турс“, чиј автобус во средата излета од патот Скопје- […]

Занимливости

По три години го пронајде своето милениче: Човек од Белград не може да ги запре солзите

Кога пред три години исчезнало кучето Ема, нејзините сопственици биле скршени. Ја барале насекаде, но никаде ја немало, се до вчера, кога повторно се сретнаа. Никој не знае што се […]

Македонија

Сопственикот на менувачницата ослободен од вина за убиството

Основното јавно обвинителство ја отфрли кривичната пријава против сопственикот на менувачница во Кисела Вода кој пред една година ги уби двајцата разбојници кои сакале да го ограбат. Кривичната пријава е […]

Занимливости

Кога куче ќе го види сопственикот по долго време

Кучето побудалува од среќа кога ќе го види сопственикот по извесен период разделба. А како тоа изгледа, најдобро говори ова видео на кое се прикажани повеќе такви средби. Погледнете ги […]

Црна хроника

Сопственик на хотел во Скопје се спаси од напад со нож

Во текот на вчерашната вечер околу 01:00 часот после полноќ три непознати лица влегле во хотел во Скопје и од вработената и сопственикот побарале да им биде прикажана снимката од […]

Занимливости

Го пронајде своето куче после три години: Го викна по име, се случи нешто прекрасно

62 годишниот Џорџи Березиани од Тбилиси во Грузија мислел дека засекогаш го изгубил своето куче Хорхе. Три години го барал, го облепил градот со плакати и податоци за кучите и […]

Занимливости

Ова куче 8 години го чекаше сопственикот по неговата смрт, сега запрело и неговото срце

Хачико, кучето од Крит кое го чекаше својот сопственик да излезе од супермаркет, почина после осум години. За последните осум години, кучето одело секое утро во локален супермаркет во селото […]

Занимливости

Каков сопственик, такво куче

Фотографот Џерард Гетингс одлучил да ја тестира познатата изрека: „Каков сопственик, таков пес”, па ги фотографирал сопствениците и нивните миленици и ги споредил фотографиите. Резултатите се урнебесни и уште еднаш […]