Ознака: сос

Кулинарство

Рецепт за кралско пилешко во сос кое што ќе стане омилен ручек за целото семејство

Ова е навистина едно прекрасно јадење кое што се приготвува на лесен начин, а е сочно и вкусно и сигурно не сте го пробале досега. Подготовката е навистина едноставна и […]

Кулинарство

Нудли со сос со павлака

Потребни состојки: 1 пакетче нудли 2 лажици павлака/кисело млеко Начин на подготовка: Ставете ги нудлите во зовриена вода, и за 4-5 минути се готови. Во меѓувреме направете го сосот. Доколку […]