Ознака: сос

Кулинарство

Ова е најдобриот сос за шпагети: Се припрема за 5 минути и сите го обожуваат

Во светот, овој сос е познат под името “Алфредо сос”, а еве како да го припремите. Кремастиот сос наречен “Алфредо” е кулинарски сон. Тој настанал во Рим, во 1920 година, […]

Кулинарство

Ова е моментално најпопуларниот сос на светот, а истиот се приготвува од 5 состојки и за 5 минути

Дали сте слушнале за популарниот “Million Dollar Dip”, односно сос од милион долари? Станува збор за многу популарен прилог во Америка, а таму го користат како прилог со чипс, крекери, […]