Ознака: статус

Вести Македонија

Статусот на останатите обвинители во СЈО ќе се регулира утре

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева веќе е разрешена, сега останува да се регулира статусот на другите јавни обвинители во Специјалното јавно обвинителство, бидејќи согласно законот нивниот мандат не може да […]

Македонија

Александар Пандов: Ова е натпревар кој повеќе ќе цицне

Политичкиот аналитичар Александар Пандов не додржа и повторно се огласи на својот Фејсбук профил. Еве што напиша овојпат: “На волку крадење и апашлук стварно не знам како уште воопшто функционира […]

Избор на уредникот

Росоклија: МЕНТАЛИТЕТ(И)

Тие што се најжестоки во одбраната на македонскиот колективен национален идентитет, не ги интересира колективниот имунитет и заштитата на колективот, тие своите деца нема да ги вакцинираат (право на личен […]

Македонија

Игор Александров од Австралија бара ВМРО-ДПМНЕ да вети дека нема да коалицира со ДУИ и БЕСА

Со статус на социјалните мрежи се огласи Игор Александров, прочитајте што вели: “ВМРО-ДПМНЕ треба да даде недвосмислено ветување дека ќе ги третира Преспанскиот Договор, Уставот на Северна Македонија и законот […]

Избор на уредникот

Игор Дурловски им прости на сите. Отворено писмо година дена подоцна!

Помина точно една година и еден ден од утрото на 28ми ноември кога дванаесет припадници на МВР, специјалци во полна опрема влегоа во мојот дом, утрото во пет часот. Моите […]

Ракомет

Борко Ристовски до Шилегов и Макрадули – Скопје се гуши вие се играте!

Веројатно го изнервирало тоа што Шилегов си игра игрици а Макрадули беше снимен како спие, па реагираше жестокото нашиот виден спортист Борко Ристовски. Проследете го неговиот статус кој предизвика многу […]

Избор на уредникот

Реформираниот комуњар Палевски „лупета глупости“

Повеќе од јасен и прецизен став на Петар Котевски. Повелете изворно: Слушајќи го Љупчо Палевски како лупета глупости на протестот во Неделата, како меша поими што ги слушнал а не […]