Ознака: статус

Македонија

Александар Пандов: Ова е натпревар кој повеќе ќе цицне

Политичкиот аналитичар Александар Пандов не додржа и повторно се огласи на својот Фејсбук профил. Еве што напиша овојпат: “На волку крадење и апашлук стварно не знам како уште воопшто функционира […]

Избор на уредникот

Росоклија: МЕНТАЛИТЕТ(И)

Тие што се најжестоки во одбраната на македонскиот колективен национален идентитет, не ги интересира колективниот имунитет и заштитата на колективот, тие своите деца нема да ги вакцинираат (право на личен […]

Македонија

Игор Александров од Австралија бара ВМРО-ДПМНЕ да вети дека нема да коалицира со ДУИ и БЕСА

Со статус на социјалните мрежи се огласи Игор Александров, прочитајте што вели: “ВМРО-ДПМНЕ треба да даде недвосмислено ветување дека ќе ги третира Преспанскиот Договор, Уставот на Северна Македонија и законот […]

Избор на уредникот Фото

Психо: Спремите се четници – вмро зове! – по трагите на еден статус…

Човеков ни е влезен во видно поле оти се претставува како голем патриот и вмровец. Истовремено  е и плукач по фејсбук, по се што не му е по воља на […]

Избор на уредникот

Цуцуловски – НЕШТО ЗА ВИКЕНД

Ви посакувам пријатен викенд со убавата песна „Кажи, кажи либе Стано“ во изведба на српската група „Галија“, приложувајќи го и нејзиниот текст, со искрена надеж дека и оваа стара македонска […]

Избор на уредникот

Игор Дурловски им прости на сите. Отворено писмо година дена подоцна!

Помина точно една година и еден ден од утрото на 28ми ноември кога дванаесет припадници на МВР, специјалци во полна опрема влегоа во мојот дом, утрото во пет часот. Моите […]

Ракомет

Борко Ристовски до Шилегов и Макрадули – Скопје се гуши вие се играте!

Веројатно го изнервирало тоа што Шилегов си игра игрици а Макрадули беше снимен како спие, па реагираше жестокото нашиот виден спортист Борко Ристовски. Проследете го неговиот статус кој предизвика многу […]