Ознака: статус

Балкан

За оние што предизвикуваат тензии: „Да ви објаснам што е војна“

Статусот на Елдин Курбашиќ од Сараево кој тој го објавил вчера, покрена бура од реакции меѓу корисниците на социјалните мрежи од целиот Балкан.Тој им испрати јасна порака на сите оние […]

Сцена

ПОРАКА ЗА ПОРАНЕШНАТА: Ова Вељко ѝ го порача на Маша по раскинувањето!

Вељко Ражнатовиќ и Маша Терзиќ неодамна раскинаа по којзнае кој пат, но делува дека овој пат тоа било конечно.Меѓутоа, се чини дека Вељко сѐ уште не ја преболел Маша и […]

Живот

„ДЕВОЈКИ, ИЗГЛЕДАТЕ КАКО ИЗЛОЖЕНО МЕСО“: Порака на дечко го разбрани регионот!

„Дали навистина сакате да бидете дел од излог со изложено месо кое нормално еднаш се употребува, се заситува човек и следниот ден веќе гледа друго парче?“ – праша еден белграѓанец.Тој […]

Фото

„Мајка ми строго ми нареди да го оставам момчето“: И имала право!

На социјалната мрежа Аск.фм се појави исповед на девојка на која мајка ѝ и наредила да го остави момчето. Сурово, зарем не?Тинејџерката ја послушала мајка си и раскинала со својот […]

Сцена

Елена Ристеска се збогуваше со починатиот колега

Нашата позната пејачка Елена Ристеска во 2007 година ја сними песната „Љубав није за нас“ со популарната група „Регина“.По ненадејната смрт на басистот на групата, Денис Чабриќ, пејачката објави емотивен […]

Живот

Девојка ИМ СЕ „НАФРЛИ“ на гастербајтерите: Да ви беше полошо од нас, одамна ќе се вратевте!

Статусот на една Србинка е посветен на дијаспората во кој се пронаоѓаат многумина луѓе од Балканот.Ви го пренесуваме статусот во целост: „Мислам дека имам право да зборувам на оваа тема, […]

Сцена

Весна Петрушевска со МОЌНА порака по немилиот настан!

Весна Петрушевска, по кобниот настан кој го потресе нејзиното семејство, го објави првото селфи со ќерката и напиша моќна порака.Како вистински пожртвувана мајка, таа е покрај својата ќерка во тешкиот […]