Ознака: статус

Фото

Ќерка на познат бизнимен порача: Смрт за сиромашните!

На Фејсбук профилот на 22-годишната Аника Ѓурашковиќ, која е ќерка на познат бизмисмен, осамна фотографија која разгневи многумина.Инаку, таа е ќерка на српскиот бизнисмен Мило Ѓурашковиќ, кој е осуден на […]

Ракомет

Емотивен Фејсбук статус на Миркуловски: Утре го играм последниот натпревар за Македонија!

Големиот борец и долгогодишен член на најдобрата македонска ракометна репрезентација Филип Миркуловски објави дека утрешниот натпревар против Чешка и дефинитивно ќе биде негов последен во црвено-жолтиот дрес на Македонија.Македонската селекција […]

Вести

Поповски со порака до Шуклев

Поранешниот македонски олимпиец Лазар Поповски преку социјалната мрежа Фејсбук ја поддржа полициската акција „Еразмус“ спроведена на Економскиот факултет, но сподели и лично искуство со екс деканот Шуклев.„Бобек Шуклев, анационален профитер, […]

Вести

ГИ БОЛИ ВИСТИНАТА: Соросоидите се обидоа да му го хакираат профилот на Филип Петровски!

Помина една година од протестите во мај, во кои се покажа дека зад „цвеќињата и бакнувањата“ на полицајците се кријат добри актери коишто се подготвени на секакви деструктивни сценарија со […]

Вести

Филип Петровски: Од поделбата на Македонија па се до денеска ништо не се променило

Од 1913 и поделбата на Македонија па се до денеска ништо не се променило…„Од 1913 и поделбата на Македонија па се до денеска ништо не се променило. Нивните политичари ова […]

Коментари

Филип Петровски: „СДСМ манипулира за следниве работи…“

Директорот на Државен архив на Република Македонија, Филип Петровски, на Фејсбук потсетува за што сè манипулира СДСМ, а и покрај тоа нивната операција е безуспешна. Неговиот статус ви го пренесуваме […]

Занимливости

Што кажува неговиот Фејсбук статус за него

Научивте многу лекции за него од неговиот  Фејсбук, но оваа е многу важна ! Тип кој постира “длабоки” мисли како: Покажете ја својата вредност. Бидете активни. Негувајте ја независноста. Надевајте […]