Ознака: стомак

Занимливости

ЧУДЕСНО масло! Со две лажици дневно до топење на масните наслаги на стомакот!

За разлика од другата храна,ова масло ја зголемува потрошната енергија на телото,а со тоа и побрзото топење на масните наслаги,особено на стомакот.Доволно е секој ден да земате две лажици.Се работи […]

Живот

Трудничкиот стомак на оваа жена бил прекриен со модринки, ултразвуот открил нешто ужасно…

Жилермина  Гарсија   родила  3   девојчиња и две момчињаТаа им ги  дала следните имиња на бебињата: Есмералда, Фатима, Мариса, Џордан и  фернандо.  Сите  биле во  добра здравствена состојба. Според докторите, бебињата […]

Сцена

За еден час 37.000 лајкови: Сека Алексиќ го покажа стомакот во деветтиот месец од бременоста

Познатата пејачка предизвика вистинска еуфорија кога ја постави сликата на Фејсбук.Сека Алексиќ за време на бременоста гордо го покажуваше стомакот, и јасно даваше до знаење дека блеска, а тоа го […]

Живот

Изморени сте од стомакот кој виси? Ќе изгубите 9 килограми за 7 дена ако секое утро…

Овој напиток ќе ви овозможи да ги намалите огромниот број на наслаги кои се наоѓаат во пределот на стомакот. Се што треба е да се напиете една чаша наутро.Потребно е: […]

Живот

Пијте го ОВА секое утро на празен стомак и кажете им ЗБОГУМ на стомачните наслаги!

Во денешно време, многумина страдаат од прекумерна тежуина. Сепак, прекумерната тежина не значи дека личноста не е здрава. Има луѓе кои имаат нормална телесна тежина, но страдаат од проблеми со […]

Видео

НЕВЕРОЈАТНО! Што се случува во вашиот стомак откако ќе се напиете таблета?

Неверојатно тајмлапс видено, прикажува што се случува во вашиот стомак, откако ќе проголтате таблета.Творците на ова видео, ставиле пилули во кутија на петриеви шолји и следеле што се случува. Прв […]

Живот

Се подготвувате за одмор, а стомакот ви „ВИСИ“? За 7 дена ќе ви биде РАМЕН КАКО ДАСКА ако го направите ова!

Кејт Адамс, автор на книги за здравје и исхрана, како и основач на клубот „Flat Tummy Club“, падна во замка на целодневно седење пред компјутер, што резултирало со вишок килограми […]

Живот

Еве ШТО да јадете, што да не јадете и што да правите за го стопите салото во стомакот!

Ако постојано се мачите правејќи стомачни вежби, престанете. Најдобриот начин да ослабнете во пределот на стомакот е да ги следите овие неколку совети.Јадете ги овие намирници: Боровинката е позната по […]

Живот

Изгледа како да е бремена, но вистината ќе ве натера да се запрашате за некои работи

Фитнес блогерката Тифани Брајан објавила фотографија од својот, како што вели, лош ден и тоа во намера да им покаже на девојките да размислат за своето  тело.Тифани објавила две фотографии […]

Живот

Природен СОК кој е хит на интернет! Речете ЗБОГУМ на салото на стомакот!

Кога Питер Карвел, на Јутјуб објавил рецепт за подготовка за фантастичен напиток за слабеење, сите полудеа за него.Станува збор за рецепт кој го добил од славни британски хомеопати, па не […]

Живот

Кажете им ЗБОГУМ на стомачните масти само со 2 лажици од оваа смеса!

Овој рецепт им помогна на многу жени да ја намалат половината во краток временски период.Овој пијалок го отстранува вишокот вода од организмот и ги гори мастите. Ренот е многу корисен […]