Ознака: стомак

Живот

Мало девојче трпело неподносливи болки во стомакот поради ужасна навика: Докторот бил шокиран кога видел што има внатре

На 8-годишно девојче кое со години ја грицкала својата коса, во томакот имала “топка” од влакна тешка еден и пол килограм. Феифеи од Гуангдонг, од југот на Кина својата коса […]

Живот

Мислела дека е дебела, а од лекарите дозна дека има монструм во стомакот

Сензационалната вест пристигна од американската држава Конектикат каде лекарите отстраниле тумор тежок 60 килограми. Лекарите од болницата Данбури успешно го отстранија џиновскиот тумор на јајник ка една 38-годишна жена. Ова, […]

Живот

Четири најдобри намирници кои го топат салото на стомакот

Одредена исхрана и правилна диета играат голема улога доколку сакате да поработите на своето здравје, но и изглед, особено ако сакате да имате рамен стомак. Житарки Тие влегуваат во групата […]

Живот

Бебињата плачат и во стомакот

Експертите велат дека бебињата си го цицаат палецот пред раѓањето, а истражувањата покажале дека и во стомакот вежбаат комуникациски вештини, меѓу кои е и плачењето. Бремените жени често се жалат […]

Живот

Таа е во осмиот месец од бременоста, но стомакот едвај ѝ се забележува

Сара Стејџ е дефинитивно најатрактивната трудница која доби светска популарност со малото стомаче уште во првата бременост.Сега е во осмиот месец од втората бременост и повторно секојдневно и се зголемува […]

Живот

Пристигнала во болница со страшни болки а докторите се запрепастиле од она што го виделе

Откако триесет годишна Австраијанка, почуствувала болки и заминала во болница не се ни надевала на вакво нешто.Таа заминала во болница со големи боли а оттаму докторите ја пратиле да направи […]