Ознака: стомак

Живот

Еве ШТО да јадете, што да не јадете и што да правите за го стопите салото во стомакот!

Ако постојано се мачите правејќи стомачни вежби, престанете. Најдобриот начин да ослабнете во пределот на стомакот е да ги следите овие неколку совети.Јадете ги овие намирници: Боровинката е позната по […]

Живот

Изгледа како да е бремена, но вистината ќе ве натера да се запрашате за некои работи

Фитнес блогерката Тифани Брајан објавила фотографија од својот, како што вели, лош ден и тоа во намера да им покаже на девојките да размислат за своето  тело.Тифани објавила две фотографии […]

Живот

Природен СОК кој е хит на интернет! Речете ЗБОГУМ на салото на стомакот!

Кога Питер Карвел, на Јутјуб објавил рецепт за подготовка за фантастичен напиток за слабеење, сите полудеа за него.Станува збор за рецепт кој го добил од славни британски хомеопати, па не […]

Живот

Кажете им ЗБОГУМ на стомачните масти само со 2 лажици од оваа смеса!

Овој рецепт им помогна на многу жени да ја намалат половината во краток временски период.Овој пијалок го отстранува вишокот вода од организмот и ги гори мастите. Ренот е многу корисен […]

Фото

Фото: Оваа девојка покажа како НАВИСТИНА изгледа женскиот стомак и стана интернет ХИТ!

И покрај бројните навреди, оваа девојка на сите кои имаа проблем со нејзините влакна на стомакот им испрати порака која нема да ја заборават.Можеби не знаевте но и девојките имаат […]

Живот

Стопете го целулитот со цимет

Дерматолозите потврдиле дека циметот го топи целулитот. Докажано е дека екстрактот од цимет го подобрува изгледот на кожата што наликува на кора од портокал. Звучи како на сон, нели? Но […]

Занимливости

Бебе во стомак покажува среден прст – фото

Уште не е родено, но веќе јасно го покажува својот став. Родителите и лекарите останале вчудоневидени кога на ултразвук виделе дека бебето им покажува „среден прст“.  Идните родители не знаат […]