Ознака: СЈО

Вести

Панчевски: Бев брутално нападнат од СЈО, судството дозволи криминална истражна процедура

„На 5-ти октомври 2017-та јас бев таргетиран од СЈО и полицијата пребаруваше и некомпетентното судство во мојот дом во Гевгелија“. Вака во свој напис објавен на социјалните мрежи, судијата Владимир […]

Вести

Ристовски: Заев е нарачател на истрагите на СЈО и ОЈО

Претседателот на Републичкиот изборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Спиро Ристовски, во своето гостување во дневникот на ТВ Нова во 17 часот го коментираше настапот на премиерот Заев каде и обзнани на […]

Вести

СЈО кое работи под диктат на СДС со парите на народот

СЈО претставува продолжена рака на СДС која работи под нивен диктат. Со сите нивни дејствија секојдневно потврдуваат дека се политичко обвинителство под контрола на нивната матична партија СДС. Секојдневното настапување […]

Вести

Стојаноски: СЈО покажува дека е партиска канцеларија на СДС

СЈО досега безброј пати докажа дека е продолжена рака на СДС, изјави денес Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ.-Нивната тенденциозна и политички мотивирана активност само покажува дека се партиска канцеларија на СДС […]

Вести

Владата на СДС ќе крати од капитални инвестиции, но не и од непродуктивни трошења и луксузирања

СДС и Заев кратат средства за образование, за здравство, за култура, за инфраструктура, а од друга страна преку СОЗР Владата набавува морски плодови, октоподи, свежа риба. Оваа буржуаска влада на […]

Вести

Продолжуваат притисоците од СДСМ – Да се прифатат апсурдните обвиненија на СЈО, а да се отфрлат приговорите на одбраната

Продолжуваат притисоците од СДСМ врз судот за да се прифатат апсурдните обвиненија на Специјалното јавно обвинителство, а да се отфрлат приговорите на одбраната. Како што наближува следната фаза од политичкиот […]

Вести

СЈО во изминатиов период со сите дејствија само потврди дека е политичко обвинителство, под контрола на СДС

СЈО во изминатиов период со сите дејствија само потврди дека е политичко обвинителство, под контрола на СДС, изјави на денешната пресконференција Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ.-Сите отворени случаи од страна на […]

Вести

Целта на СЈО e креирање на материјали за оцрнување на раководството на ВМРО-ДПМНЕ

СЈО е инструмент во рацете на СДС за притисок врз ВМРО-ДПМНЕ. Целта на постоење на СЈО e креирање на материјали за оцрнување на раководството на ВМРО-ДПМНЕ, изјави Бојан Стојаноски од […]

Вести

Странска амбасада преку Апелација се обидела да му помогне на Заев за локалните избори

Апелациониот суд од Скопје ја одби жалбата на одбраната на раководството на ВМРО-ДПМНЕ, со која се бараше да се укине одлуката за мерките за претзливост донесена од Основниот суд. Ваквата […]

Политички партии

Со одлуката да се потврди решението за одземање пасоши и редовно јавување, СЈО подлегна на притисоците

Судот одлучи да не суди според фактите и аргументите, туку да оди по линија на помал отпор. Судот ги отфрли барањата на одбраната за укинување на мерките на претпазливост, иако […]