Ознака: Тања Каракамишева

Македонија

Законот е кукавичко јајце кое го подметнувате да го разнишате унитарниот карактер на државата

Наместо да се засрами од својата недолична изјава за тоа дека сум била деструктивен елемент во Венецијанската комисија заменик-претседателот Османи продолжува со навредите и личните дискредитации, пишува во своето последно […]

Македонија

Каракамишева: Ако има само претседателски избори тие ќе бидат класичен фалсификат

Универзитетската професорка Тања Каракамишева во гостувањето на ТВ “Алфа“ рече дека не верува дека заедно со претседателските избори ќе има предвремени парламентарни. Според неа ситуацијата и во СДСМ и во […]

Македонија

Владин притисок од каков било вид врз национален претставник НЕ Е ДОЗВОЛЕН

Јасно е кому е наменето, но добро е да видиме сите. Фејсбук статус на професорката Тања Каракамишева: “Само што добив информација од генералниот секретар на Венецијанската комисија, г-дин Томас Маркерт, […]

Македонија

Каракамишева: Нема да можете да ме повлечете до 2020 година

Фејсбук обраќањето на Тања Каракамишева како одговор на изјавата на Бујар Османи дека ќе гледале со коалиционите партнери како да биде повлечен од Венецијанската комисија тој “деструктивен елемент“. -Му благодарам на заменик-претседателот […]

Македонија

Каракамишева во полициска станица, заради ширење говор на омраза

Професорката Тања Каракамишева денес била на информативен разговор во полициска станица, бидејќи била пријавена за ширење на говор на омраза. Таа на својот Фејсбук профил објави дека е под сомнение […]

Македонија

Ќе ви ги поништиме сите неуставни и нелегални одлуки и ќе ве гониме кривично додека сме живи, порача Каракамишева

Промената на името на државата е промена на нејзината лична карта, промена на нејзиниот и наш идентитет, ништење на целата досегашна историја, вредности, идеја, борба, со новото државно име се […]

Македонија

На здравје тоталитаризам, пишува Каракамишева

Со лажни сведоштва и изјави кои редовно се пренесуваат во провладините медиуми поврзани со предметите за екс функционерите на ВМРО-ДПМНЕ и настаните од 27 април власта се обидува да направи […]

Македонија

Ние, Македонците, можеме да ги вратиме работите назад

Што и да направат предавниците во Собрание треба да знаат дека им е залудно, порачува универзитетската професорка Тања Каракамишева, преку својот Фејсбук профил. Нејзиното обраќање, го пренесуваме во продолжение: НИЕ, […]