Ознака: тепачка

Црна хроника

Поради тепачка приведени се синовите на Мијалкови

Помеѓу приведените се синот на Сашо Мијалков и синот на неговиот брат Влатко Мијалков. Денеска во полициска станица во Скопје се приведени и се осомничени за учество во тепачка и […]

Црна хроника

Во казино во Скопје избоден со нож обезбедувач

Во казино во Скопје избоден со нож обезбедувач МВР соопшти дека синоќа во 04:30 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, 33-годишниот Н.С. од село Љубин, скопско,пријавил дека бил физички нападнат од […]

Балкан

ХАОС ВО КОСОВО! Избувнала општа тепачка! Едно лице е тешко повредено, биле користени ножеви, боксирачи и шипки!

Едно лице е тешко повредено во тепачка во Подуево, во која учесниците користеле ножеви, метални боксирачи и шипки, соопшти денеска косовската полиција. Тепачката се случила на улицата Џемајл Мустафа во […]

Балкан

ТЕПАЧКА ВО ПАРЛАМЕНТОТ НА КОСОВО!

Неколку членови на косовското собрание се судрија денес, при крајот на седницата на која се разговараше за исчезнатите лица. Вербалниот судир се претвори во физички судир, по што собраниската седница […]

Балкан Видео

Општа тепачка во трамвај во Сараево: Мигранти и неколку граѓани се степале, користеле и палки (ВИДЕО)

Деновиве се случи тепачка меѓу патници на трамвај во сараевската населба Пофалиши. Возилото беше запрено веднаш на трамвајската станица. Еден читател испрати видео од пресметката. Таа рече дека мигрантите се […]

Вести

Teпачка во Клиниката за пулмологија

Во амбулантата на Клиниката за пулмологија во Скопје денеска попладне се случил инцидент, откако медицински техничар замолил машко лице кое било во придружба на пациентка, да почекаат надвор бидејќи здравствените […]

Занимливости

Тепачка и општ хаос во авион – само бидејќи еден човек не сакал да носи маска

Двајца патници во авион на Allegiant од Феникс кон Јута во САД непосредно пред летот почнале тепачка откако едниот од нив наводно одбил да носи маска. Рајли Лансфорд, една од […]

Занимливости

Професор претепал ученичка до смрт поради неточни одговори

Професор по математика од кинеската провинција Сечуан до смрт прee тепал ученик во основно училиште за два погрешни одговори на неговите прашања. Како што пишува „Ориентал дејли“, повикувајќи се на […]