Ознака: тепачка

Занимливости

„Кого ти ќе п*уеш“ – маж и жена се степале на плажа во Црна Гора, „летале“ и влечки

На интернет се појави снимка на која се гледа тепачка меѓу маж и жена на некоја плажа во Црна Гора. Постар маж со раце удирал по лице една жена, која […]

Вести

На Гумење: Коњаници се степале со крушевчанец, полицаец пукал во воздух за да ги смири

Пет лица кои дошле во Крушево со коњаницата од скопско Лисиче, ноќеска околу 2 часот се степале со крушевчанец на Гумење. Според пријавата тепачката ја забележал полицаец кој патролирал таму. […]

Црна хроника

Се скарале за паркинг во Аеродром, па се истепале

На 08.06.2020 околу 10:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг на бул.„Јане Сандански“ во Скопје, поради недоразбирање во сообраќајот, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка […]

Црна хроника

Масовна тепачка во Кучевиште, двајца пренесени во болница

Масовна тепачка во Кучевиште, двајца пренесени во болница МВР информираше за масовна тепачка. На 10.04.2020 околу 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„7“ во с.Кучевиште, скопско, по […]

Вести

Апел од Хелсиншки: да се отстрани видеото од тепањето на девојчето!

Апел од Хелсиншки: да се отстрани видеото од тепањето на девојчето! -Апелираме до медиумите и граѓаните да го отстранат видеото од насилничкиот акт врз девојката од Штип, кое се прошири […]

Занимливости

Тепачки во супермаркетите во Германија за тоалетна хартија

Жестока кавга избила во супермаркет во северниот германски град Бремен откако клиентка одбила да прифати дека и е дозволено да купи само пакет тоалетна хартија, јави локалната полиција, цитирана од […]