Ознака: тепачка

Видео Занимливости

Тепачка на 5 жени во бурка, на едната и падна детето додека се кошкаше (видео)

Пет жени во бурки се тепале со тупаници среде бел ден во близина на сообраќајница во центарот на Ријад, главниот град на Саудиска Арабија. Оваа необична сцена била снимена од […]

Вести

Претепан лидер на српската опозиција, противник на Вучиќ (ФОТО+ВИДЕО)

Стефановиќ Борко, лидер на Левица на Србија и еден од основачите на Сојузот за Србија, Јовановиќ Бобан и Димиќ Марко, активисти на Левица на Србија, се брутално претепани пред одржувањето […]

Видео

Се степаа на ТВ пратеници од Косово. А нашите се сепак културни!

Двајца опозициски пратеници, Фрашер Красниќи од Социјалдемократската патија на Косово (ПСД) и Џељаљ Свечла од Движењето Самоопределување (ВВ), се степале синоќа по завршувањето на дебатната емисија „Рубикон“ на телевизијата КТВ, […]

Црна хроника

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Крвава тепачка вчера во скопски Аеродром

Крвава тепачка вечерва во скопската населба Аеродром. Според очевидци, едно лице од силината на ударите паднало во бесознание и со возило на брзата помош било пренесено во болница. На видеото […]

Занимливости

Двете сакаа да се фотографираат од исто место покрај познатата фонтана, па се истепаа

Голем број туристи го посетуваат Рим секоја година, а многумина од нив сакаат да се сликаат пред познатата Фонтана треви за спомен. Тоа го посакаа и го направија две туристки, […]

Занимливости

Пилот и копилот се степале поради неверојатна причина, авионот го делеле секунди од удар

Пилот и копилот на авиокомпанијата „Iraqi Airways“ се степале сред лет откако го напуштиле аеродромот во Иран. Авионот во кој имало 157 патници летал за Ирак од аеродром на североистокот […]