Ознака: Тито Петковски

Македонија

Пендаровски не е фаворит кај Македонците, смета Тито Петковски

Тито Петковски, претседателот на НДСП и партнерот на коалиционото мнозинство, кој во емисијата “Клик плус“ гостуваше како поранешен кандидат за претседател на Македонија, смета дека Стево Пендаровски на претседателските избори на […]

Вести

Ќерката на Тито Петковски вработена во Владата како специјален советник

Владата на Република Македонија продолжува да вработува партиски кадри. Ќерката на Тито Петковски, Маја Петковска е вработена во владата на СДСМ како специјален советник, велат до владата за „Курир“. Информациите […]

Вести

Лицемерието на Тито Петковски пак на виделина

Понудата за заедничката прослава на Илинден во минатото за Тито Петковски беше непристоен предлог. Но сега се чини лицемерието ги смени работите. Сега Тито ПЕтковски молчи и чека привилегии. Ваквиот, […]

Вести

Со партиски ургенции од Тито до дипломатска кариера

Додека во јавноста се актуелни информациите дека во дипломатија се праќаат партиски кадри, додека се договара новата влада, дипломатски извори сведочат за документ од периодот ‎2006-2008  кој бил оставен на […]

Вести

Павле Трајанов пред 9 години беше убеден дека Шеќеринска и Петковски се залагаат за промена на името, а сега молчи

Првиот човек на Деморкатскиот сојуз, Павле Трајанов е типичен пример за политичар кому желбата за власт му е поголема од љубовта кон татковината. Истиот оној Трајанов кој пред 9 години […]

Вести

Павле Трајанов пред 9 години беше убеден дека Шеќеринска и Петковски се залагаат за промена на името, а сега молчи

Првиот човек на Деморкатскиот сојуз, Павле Трајанов е типичен пример за политичар кому желбата за власт му е поголема од љубовта кон татковината. Истиот оној Трајанов кој пред 9 години […]

Вести

Петковски потврди дека ќе отпочне процес на промена на химната, знамето и грбот

Коалицискиот партнер на Зоран Заев, Тито Петковски од НСДП потврдува дека ќе отпочне процес на промена на химната, знамето и грбот, и дека платформата од Тирана ќе се реализира во фази.Петковски […]

Вести

Се јадат меѓу себе: „Зборовите на Тито вредат исто колку еден обичен прдеж“

Позициите на СOРОС на пратеничките листи на СДСМ предзвикаа вистинска полемика на социјалните мрежи. Високи позиции на кандидатските листи и сигурен влез во Собранието по изборите на 11 декември ќе […]