Ознака: трка

Локална самоуправа

Дедомразовска трка во центарот на Скопје

Во центарот на Скопје денеска ќе се одржи трета дедомразовска трка како дел од празничната новогодишна програма на главниот град. На трката ќе учествуваат лица од различна возраст облечени како […]

Локална самоуправа

Дел од учесниците на трката „По стапките на Крали Марко“ ја посетија општина Прилеп

Овој викенд со старт и финиш во амфитеатарот во најстарта прилепска населба Варош се одржа шестото традиционално издание на најголемата трка во планинско трчање Крали Марко Треилс – „По стапките […]

Вицотека

Решил некој сперматозоид да билда, за да биде развиен и да може прв да стаса…

Решил некој сперматозоид да билда, за да биде развиен и да може прв да стаса. Дошло времето за трка, и овој набилданиов бил прв, кога гледа некој сперматозоид…Решил некој сперматозоид […]

Останати спортови

НАЈХРАБРИОТ ОЛИМПИЕЦ ГО ЗАПРЕПАСТИ СВЕТОТ: Ќе ме убијат ако се вратам дома!

„Ако се вратам во татковината, сигурно ќе ме убијат. Ако не, веројатно ќе завршам во затвор. Како и да е, морам да одлучам и веројатно ќе морам да се преселам […]

Останати спортови

Јусеин Болт истрча последен пат на ОИ и влезе во историјата

Најбрзиот човек на планетата, Јамајканецот Јусеин Болт ја истрча и последната негова трка на ОИ и успеа да стигне до третото злато во Рио.Јусеин Болт влезе во историјата на атлетиката […]

Останати спортови

ФОТО: Овој потег на Олимписките игри го одбележа денот!

Една од жените коишто се тркаа на 5.000 метри, застана за да помогне на друга натпреварувачка на Олимписките игри во Рио.Ники Хамблин од Нов Зеланд падна за време на трката […]

Останати спортови

Ристе Пандев на прво место во првата прелиминарна фаза на ЛОИ во Рио!

Македонскиот атлетичар Ристе Пандев којшто нѐ претставува на ОИ во РИО, денеска победи во првата прелиминарна фаза до трката со време од 10.72.Браво Ристе, Македонија е горда на тебе. Со […]