Ознака: тужба

Сцена

Ана Севиќ ќе го тужи Дарко Лазиќ за нарушен углед

Пејачката Ана Севиќ ќе го тужи својот поранешен сопруг и колега Дарко Лазиќ за нарушување на угледот. Таа поднела тужба, откако Лазиќ претходно јавно изјавил дека по нивниот развод, тој […]

Сцена

По тужбата, Северина објави емотивно видео: Денес е денот кога срцето застанува

Северина, наводно, престанала да испраќа пари за нејзиниот син во март, затоа што се наоѓа во тешка финансиска ситуација поради корона вирусот Таа наводно со месеци не плаќала алиментација од […]

Вести

Сопственикот Алити против Заев ќе поднесе тужба- јас сум новиот Иснифарис Џемаили

„Не градев нов објект туку го обновував изгорениот објект, кој предходно беше со метална конструкција, имав одобрение за обнова на објектот, рече сопственикот на објектот пред ТЦ „Мавровка“ кој денеска […]

Меѓународен фудбал

„Камп Ноу“ е подготвен веднаш да поднесе тужба против Меси

Раководството на Барселона е решено да ги бара своите права во драмата со Лионел Меси. Според „Кадена СЕР“, Каталонците веднаш ќе поднесат тужба против играчот и неговиот можен нов клуб. […]

Вести

Ивица Коневски со тужба за Наум Стоилковски

Денеска поднесов тужба за клевета против портпаролот на Христијан Мицкоски, Наум Стоилковски, кој е финансиран од партијата да шири лаги во интерес на неговиот шеф. Мицкоски на тој начин посегна […]

Сцена

Ана Севиќ поднесе тужба против поранешниот сопруг Дарко Лазиќ

Ана Севиќ (34) поднела тужба против поранешниот сопругДарко Лазиќ (28) за неплаќање алиментација, а според Ало.рс, пејачот не ги исполнил своите обврски уште од разводот, па „долгот“ пораснал на 900.000 […]

Занимливости

Јапонски тинејџер ја тужи државата, причината ќе ве насмее

Јапонски тинејџер ја тужи државата околу своето право да игра видеоигри. Момчето кое претпочита да биде идентификувано само со името Ватару, има и поддршка од својата мајка. Предмет на тужбата […]

Вести

Русин го тужи „Епл“ бидејќи Ајфон од него направил – геј

Русинот Д. Разумилов поднел тужба бидејќи тврди дека Ајфон го измамил да инсталира од интернет апликација поради која наводно станал – геј. Тој тврди дека добил уплата од 69 гејкојнови […]