Ознака: училиште

Вести

Целосна реконструкција на училиште во Радожда и на градинка во Бучин

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со министри од повеќе ресори и градоначалници денеска ги анализираа досега спроведените активности за исполнување на барањата од жителите од повеќе општини при посетите од […]

Локална самоуправа

Утре ќе биде пуштена во употреба реконструираната училишна зграда во селото Горни Подлог

На 31 август во 14 ч. ќе биде пуштена во употреба реконструираната училишна зграда во селото Горни Подлог.Училиштето се реконструираше со грант од Владата на Јапонија, од областа на солидарноста […]

Вести

Деца загинаа во напад врз училиште: ВОЗНЕМИРУВАЧКИ ФОТОГРАФИИ

Светските медиуми објавуваат вознемирувачки фотографии на деца кои загинале во воздушен напад врз верско училиште во Јемен.Точниот број на повредени и жртви не се знае, но според различните извори, се […]

Вести

Груевски: Реконструирани 450 училишта

ВМРО-ДПМНЕ во изминатите десет години реконструира над 450 училишта во РМ и  вложи над 50 милиони евра во подобрување на образовната инфраструктура во земјава, оцени  лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевкси […]

Занимливости

„И како беше во градинка?“ – Здодевни сме со овие прашања, децата прашајте ги за ОВА!

Еве ви барем 20 прашања со кои вашето дете веднаш ќе го воведете во забавен разговор преку кој ќе дознаете се што инаку не би ви раскажало.Навистина дури и мајките […]

Живот

Ја фотографирала ќерката во смешна ситуација, а потоа сфатила шокантна вистина

Мајка која ја фотографирала својата ќерка во наизглед  смешна поза како стои на ВЦ школкаа изјавила дека била запрепастена од сознанието кое стои во  позадината на се.Стејси Верман Фили објавила […]

Балкан

Скандал во училиште: Девојче добило вулгарна книга како награда!

Родителите на девојчето се шокирани од книгата која нивната ќерка Александра ја добила како  награда поради непримерните и  вулгарни зборови  за девојче од 12 години.Александра Петровиќ (12) од Змаево кај […]

Локална самоуправа

Димитриев: Изградбата на училиштето во Хром ќе заврши навреме

– Верувам дека ќе биде испочитуван планираниот рок за завршување со градба на подрачното Основно училиште Димитар Поп Георгиев Беровски во населбата Хром, оцени премиерот Емил Димитриев по денешниот увид […]

Занимливости

Секс во училиште, се снимале додека имале секс во училишната библиотека

Два ученика, од кој момче на 17- годишна возраст и 15-годишно девојче имале сексуален однос во училишната библиотека, а друг ученик ги видел и ги снимал со својот телефон, потоа […]

Занимливости

35 годишна професорка бремена од својот 17 годишен ученик

Убавата професорка Кети Мекензи Вотсон (35) од Сан Диего, останала бремена од свој ученик. Таа пред неколку дена беше ослободена од затвор поради одложено судење, и овозможување да се породи […]