Ознака: Федерер

Останати спортови

Во третото коло на Австралија опен: Федерер против Ноле или Мареј!

Преостануваат уште четири дена до почетокот на првиот гранслем-турнир сезонава, Австралија опен, а веќе се познати носителите.Како прв носител првпат во својата кариера ќе биде Енди Мареј, втор е Новак […]

Останати спортови

„Газета Дело Спорт“ (анкета) : Федерер – најдобар спортист на сите времиња!

Поранешниот светски тениски рекет број еден, Роџер Федерер доби признание за „најдобар спортист на сите времиња“ по анкетата која ја спроведе италијанскиот весник „Газета Дело Спорт“. Федерер освои 14,8% од […]

Останати спортови

Федерер: Меси и јас докажавме дека и добрите момци можат да успеат!

Швајцарецот Роџер Федерер со пофалби за најдобриот фудбалер на светот Лионел Меси во интервју за аргентинскиот спортски медиум „Оле“. Роџер Федерер смета дека тој и Меси се совршен пример од […]

Останати спортови

Смртни закани за Федерер

  Организаторите на мастерс турнирот во Шангај ги зголемија безбедносните мерки откако Роџер Федерер, првиот светски рекет, добил смртни закани. Непознат блогер на популарен кинески сајт напишал дека ќе го […]