Ознака: Фетел

Останати спортови

Претседателот на Ферари: Разочаран сум од Шумахер!

Претседателот на Ферари, Лука ди Монтеземоло, призна дека е разочаран со постапката на седмократниот шампион во светското првенство во Формула 1, Михаел Шумахер, кој за Големата Награда на Бразил, без […]

Останати спортови

Батон: Алонсо ја заслужи титулата повеќе од Фетел

Кулминацијата околу овогодинешната сезона во Формула 1 светскиот шампионат ќе се случи во Сао Паоло, а во трката за светската титула останаа само Себастијан Фетел и Фернандо Алонсо. Германецот има […]

Останати спортови

Хамилтон за милиметар пред Фетел, Алонсо петти

На првиот тренинг во пресрет на последната трка сезонава, Хамилтон беше најбрз со време 1:14:131. Сонот да во Мекларен кариерата ја заврши со две последователни победи во Светското првенство во […]

Меѓународен фудбал

Алонсо: Првата цел ни е да се искачиме на подиумот

Полека но сигурно се зголемува атмосферата пред последната трка за оваа сезона во Формула 1 натпреварувањето, борбата за шампионскиот пехар ќе ја водат германецот Себастијан Фетел и Шпанецот Фернандо Алонсо. […]

Останати спортови

Еклстоун: На Фетел му недостасува харизма

Во пресрет на последната трка сезонава, големата награда за Бразил, Фетел има 13 бодови предност пред Фернандо Алонсо. Иако првиот човек на Формула 1, Берни Еклстоун смета дека во недела […]

Останати спортови

Алонсо: Не сум во добитна ситуација, но зошто да не киксне Фетел?

Во исчекување на последната трка сезонава, Фернандо Алонсо, во Њу Јорк одржа прес конференција. Во исчекувањето на последната трка сезонава, Фернандо Алонсо до некаде самоуверено пред настапот. Шпанскиот возач на […]

Останати спортови

Фетел или Алонсо, кој ќе биде новиот првак во Ф1

Претпоследната трка во шампионатот на Формула 1, која во неделата премиерно се возеше на новата патека во Остин, Тексас, донесе победа на Луис Хамилтон, но ја пролонгира одлуката околу новиот […]