Ознака: фотографии

Сцена

Северина објави фотки од нејзините најважни луѓе, сопругот Игор го нема никаде!

Хрватската пејачка Северина овој викенд се одлучи да го помине во друштво со своите пријатели, но далеку од очите на јавноста. Имено, пејачката на својот Инстаграм профил сподели фотографија од […]

Живот

Експеримент што ќе ви докаже зошто децата треба да носат маски на училиште

Заштитните маски се задолжителни во затворен простор, а наскоро и учениците што ќе се вратат на училиште ќе мораат да седат со маски. За ова правило, се разбира, има добра […]

Сцена

Уште еден доказ дека Цеца е најдобра баба: Малиот Жељко веќе ја гледа како Бога, додека таа се пофали што скапоцено му подарила

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил сподели фотографија од својот внук Жељко, а за само неколку минути собра над 40 илјади лајкови. Пејачката овој пат покажа како […]

Сцена

Игор Џамбазов се запозна со родителите на саканата Илина Арсова

Со насмевки на лицата и на едно од најубавите места во Македонија, ведра средба на Игор со родителите на неговата сакана. Родителите на Илина Арсова живеат среќни пензионерски денови, а […]

Сцена

Први фотографии на Стоилов со синот Бојан

Капитенот на Вардар и репрезентативен кружен напаѓач на репрезентацијата на Македонија, Стојанче Стоилов, пред два дена доби принова. Искусниот ракометар со својата сопруга Даница станаа родители на малиот син, Бојан. […]

Кулинарство

Забавен рецепт кој ќе го обожаваат и дечињата – овошен „помфрит“ со здрав, сладок сос

Понекогаш е потребно само малку имагинација со цел „здодевните“ продукти да ги претворите во забавни. Овој рецепт е толку едноставен, а ве уверуваме дека и покрај насловот не подразбира никакво […]

Сцена

Израсна во ова село, а куќата во која има спомени е вистински рај: Лила Филиповска не крие од каде потекнува

Познатото телевизиско лице Лила Филиповска знае како вистински да ужива. После уживањето на море водителката се посвети и на македонските убавини, кои мора да признаеме ги имаме во изобилство. Сите […]

Занимливости

5 јадења од 80-тите кои денес многумина не би се осмелиле да ги пробаат

Исхраната во 80-тите изгледала многу поразлично отколку што е денес. Поради недостаток на преработени производи во маркетите, луѓето експериментирале со она што го имаат дома. Така настанале овие 5 јадење […]

Сцена

Принцот Џорџ наполни 7 години, ова се сликите кои ги објави Кејт Мидлтон

Војводата и војвотката од Кембриџ објавиле две нови фотографии од принцот Џорџ, а со цел одбележување на неговиот седми роденден. Фотографиите, се објавени во пресрет на неговиот родендено кој беше […]

Сцена

Шехерезад покажа како изгледа нејзиното тело по бременоста: Се пошегува на сметка на вишокот килограмии и стриите

Бергузар Корел се гордее со сите стрии и целулитот кои ѝ ги подари мајчинството. Турската актерка сподели фотографии на кои позира во бикини, четири месеци по раѓањето на второто дете. […]

Нега и убавина

„Камерата лаже и ова е мојот целулит, сѐ е до аголот“ – сурово искрени фотографии

Оваа бринета од Дубаи отворено прикажува колку многу целулит има на телото и како Инстаграм е лага. Мерсер од Дубаи е фитнес инфлуенсерка која реално прикажува дека Инстаграм е само […]