Ознака: фотографии

Фото

Згодна комичарка „жртва“ на своите порно фотографии

Аргентинката Фатима Флорез во својата земја е позната како комичар кој често се појавува на телевизија и е интересна за публиката.  Но, неодамна оваа убава русокоса беше „жртва“ на сопствените […]

Фото

Фото: Голите гради на Сораја во преден план дури и на вежбање

Надарената старлета Сораја, на фејсбук објави слика од своите големи гради одвај собрани во дуксер со анимал принт. Под самата фотографија, таа напиша: „Тренингот е најдобар пред.. пред излегување!“ Па […]

Инстаграм

Најдоброто и најлошото од познатите личности на инстаграм во 2012 година

Познатите личности имаат страшни инстаграм фотографии, колку што ние знаеме. Тие живеат интересни животи и во најголем дел, прават да се осеќаме патетично доколку ги споредуваме сликите. Како и да […]

Занимливости

Вознемирувачко: фотографии од првата пластична операција

Вили Вукариџ бил повреден во битката кај Јутланд, 31 мај 1916 година, а воениот доктор му вградил метална вилица која му ја сошил за неговото лице додека го спроведе посебниот […]

Фото

Почувствувајте ги хавајските бранови

За кратко заборавете на ладното и мрачно време надвор, бидејќи ние ве носиме на преубавите хавајски тропски плажи… Погледнете дел од овие совршено направени фотографии од бранови на хавајското крајбрежје. […]