Ознака: фотографии

Сцена

Израсна во ова село, а куќата во која има спомени е вистински рај: Лила Филиповска не крие од каде потекнува

Познатото телевизиско лице Лила Филиповска знае како вистински да ужива. После уживањето на море водителката се посвети и на македонските убавини, кои мора да признаеме ги имаме во изобилство. Сите […]

Занимливости

5 јадења од 80-тите кои денес многумина не би се осмелиле да ги пробаат

Исхраната во 80-тите изгледала многу поразлично отколку што е денес. Поради недостаток на преработени производи во маркетите, луѓето експериментирале со она што го имаат дома. Така настанале овие 5 јадење […]

Сцена

Принцот Џорџ наполни 7 години, ова се сликите кои ги објави Кејт Мидлтон

Војводата и војвотката од Кембриџ објавиле две нови фотографии од принцот Џорџ, а со цел одбележување на неговиот седми роденден. Фотографиите, се објавени во пресрет на неговиот родендено кој беше […]

Сцена

Шехерезад покажа како изгледа нејзиното тело по бременоста: Се пошегува на сметка на вишокот килограмии и стриите

Бергузар Корел се гордее со сите стрии и целулитот кои ѝ ги подари мајчинството. Турската актерка сподели фотографии на кои позира во бикини, четири месеци по раѓањето на второто дете. […]

Нега и убавина

„Камерата лаже и ова е мојот целулит, сѐ е до аголот“ – сурово искрени фотографии

Оваа бринета од Дубаи отворено прикажува колку многу целулит има на телото и како Инстаграм е лага. Мерсер од Дубаи е фитнес инфлуенсерка која реално прикажува дека Инстаграм е само […]

Занимливости

Од стар автобус, направил удобна викендичка

Англичанец успеа, од еден стар двокатен „Вајлд атлантик“ автобус што се користел во Лондон 1990-тите, да направи луксузно привремено живеалиште. Ричард Бартон го купил автобусот пред три години, за 2.000 […]

Сцена

Славица Ќуктераш откако се разведе, не престана да провоцира

По разводот, српската фолк пејачка Славица Ќуктераш „не губи време“ кога станува збор за споделување провокативни фотографии на социјалните мрежи, а пејачката сега отиде чекор подалеку, објавувајќи цел „сет“ на […]