Ознака: фотографии

Сцена

Северина објави фотки од нејзините најважни луѓе, сопругот Игор го нема никаде!

Хрватската пејачка Северина овој викенд се одлучи да го помине во друштво со своите пријатели, но далеку од очите на јавноста. Имено, пејачката на својот Инстаграм профил сподели фотографија од […]

Живот

Експеримент што ќе ви докаже зошто децата треба да носат маски на училиште

Заштитните маски се задолжителни во затворен простор, а наскоро и учениците што ќе се вратат на училиште ќе мораат да седат со маски. За ова правило, се разбира, има добра […]

Сцена

Уште еден доказ дека Цеца е најдобра баба: Малиот Жељко веќе ја гледа како Бога, додека таа се пофали што скапоцено му подарила

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ на својот Инстаграм профил сподели фотографија од својот внук Жељко, а за само неколку минути собра над 40 илјади лајкови. Пејачката овој пат покажа како […]

Сцена

Игор Џамбазов се запозна со родителите на саканата Илина Арсова

Со насмевки на лицата и на едно од најубавите места во Македонија, ведра средба на Игор со родителите на неговата сакана. Родителите на Илина Арсова живеат среќни пензионерски денови, а […]

Сцена

Први фотографии на Стоилов со синот Бојан

Капитенот на Вардар и репрезентативен кружен напаѓач на репрезентацијата на Македонија, Стојанче Стоилов, пред два дена доби принова. Искусниот ракометар со својата сопруга Даница станаа родители на малиот син, Бојан. […]

Кулинарство

Забавен рецепт кој ќе го обожаваат и дечињата – овошен „помфрит“ со здрав, сладок сос

Понекогаш е потребно само малку имагинација со цел „здодевните“ продукти да ги претворите во забавни. Овој рецепт е толку едноставен, а ве уверуваме дека и покрај насловот не подразбира никакво […]

Сцена

Израсна во ова село, а куќата во која има спомени е вистински рај: Лила Филиповска не крие од каде потекнува

Познатото телевизиско лице Лила Филиповска знае како вистински да ужива. После уживањето на море водителката се посвети и на македонските убавини, кои мора да признаеме ги имаме во изобилство. Сите […]