Ознака: фотографии

Занимливости

Направете сами: Како од обична тегла да направите декоративна вазна за цвеќе?

Деновите се такви, па поголемиот дел од времето го поминуваме дома и излегуваме само кога е потребно. Одвојте време за да создадете нешто креативно и убаво за домот. Нема да […]

Живот

Кога изгледате помладо од вашата возраст тоа може да биде знак на интелигенција – откриваат истражувачите

Нашата биолошка возраст многу ретко одговара на тоа како ние се чувствуваме. Има премногу фактори кои придонесуваат да изгледаме постаро или помладо. Овде ги вклучуваме стресот, финансискиот статус, секојдневните рутини […]

Сцена

Елена Велевска призна дека се разведува, па тргна да се разголува: Фолкерката потсети колку е „жешка“!

Откако пред една недела јавно призна дека на нејзиниот брак и покрај сите нејзини напори му нема спас, заедничкиот живот со сопругот пропаднал и дека во тек е бракоразводна постапка, […]

Сцена

Откако се разведе е како пуштена од синџир: Фанови ја нападнаа српската пејачка откако ги крена нозете, таа двојно удри по нив!

Српската пејачка Славица Чуктераш од голманот Владимир Абрамов се разведе неодамна, а од тогаш не престанува да добива неумесни коментари на социјалните мрежи. Имено, многумина мислат дека Славица е „како […]

Дестинации

Бајковита зимска дестинација – Инстаграм разгледници од австриското гратче Ишгл

Покрај тоа што изгледа бајковито, Ишгл е познат и по добриот ноќен живот, а љубителите на зимските спортови, може да се препуштат на убавините на ски центарот. Ако некогаш имате […]