Ознака: ФФМ

Црна хроника

ФФМ: Пред Куќата на фудбалот трагично згасна човечки живот!

Во трагичен настан кој се случи вчера животот го загуби работник кој работел пред ФФМ. Трагичниот настан се случил околу 16 часот кога паднал кранот на кој стоел работникот кој бил […]

Македонски фудбал

Ѓорѓиоски: Ова е успех за паметење

Македонскиот шампион Вардар постигна историски успех откако стана првата македонска екипа која избори пласман во групите од Лига Европа.Во баражот од ова натпреварување „црвено-црните“ го елиминираа турскиот тим Фенербахче. Од […]

Издвојуваме

Се одбележува светскиот ден на хемофилијата, ФФМ го слушна гласот на хемофиличарите

Светскиот ден на хемофилијата секоја година се одбележува на 17 април, а тоа е прилика јавноста на најдобар начин да се информира за хемофилијата – наследна генетски условена состојба која […]

Македонски фудбал

За пласманот на ЕП фудбалската репрезентација на Македонија У-21 ќе биде парично наградена

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија на седницата одржана денеска утврди награден фонд за репрезентацијата на Македонија до 21 година за постигнатиот успех – пласман на ЕП во Полска […]

Политички партии

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ горди на младите македонски фудбалери

Координаторот на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, со македонскиот дрес на фудбалерите на репрезентацијата на Македонија до 21 година во Собранието на Република Македонија, им го честиташе историскиот пласман […]

Македонски фудбал

Македонија-Италија, натпревар кој не се пропушта!

По несреќниот пораз од Албанија, во Скадар, Фудбалската репрезентација на Македонија е пред нов голем предизвик. Во Скопје гостуваат Израел и Италија. Израел можеби не толку звучно име, но секогаш […]

Македонски фудбал

Ќе се доигрува прекинатиот меч Македонија-Албанија

Натпреварот Македонија-Албанија, кој синоќа поради лошите временски услови беше прекинат во 76. минута, сепак ќе се доигра, велат последните информации од Албанија.Последните петнаесетина минути од мечот, кој вечерва беше прекинат […]

Црна хроника

Ненадејно почина познатиот спортски работник

На 55-годишна возраст вчера ненадејно почина Душко Мандаровски, наш долгогодишен фудбалски работник и човек кој неуморно придонесуваше за развој на фудбалот во нашата земја. Душко Мандаровски беше претседател на Општинскиот […]