Ознака: цена

Вести

Трговците најавуваат затворање на бензинските пумпи поради намалувањето на маржата

Зголемена нервоза кај трговците. Никакво сочувство кон граѓаните во време криза каква што не се памети… Воведувањето нова маржа за трговците со горива, односно нејзиното драстично намалување за 33 проценти […]

Занимливости

Вака изгледа НАЈСКАПИОТ КАРМИН ВО СВЕТОТ! Не можете ни да ја погодите цената…

Жените сакаат кармини и тоа не е никаква тајна. Ретко кога ќе избегнат шопинг само затоа што веќе ја имаат таа боја или нијанса. Цените на овој производ за убавина […]

Вести

Лебот ќе поскапи – За колку, ќе одлучува секоја пекарница посебно

Ќе поскапи лебот. Мелничарите веќе прават пресметки за колку да биде зголемувањето. Повисоките цени на суровините на светските берзи, намалената потрошувачка кај нас и забраната за зголемување на цената на […]

Вести

Поефтинуваат бензините

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалува за 1,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката од 30.11.2020 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 […]

Вести

Утре нови цени на бензините

Регулаторната комисија за енергетика, донесе одлука за нови цени на горивата, која започнува да важи од ноќеска на полноќ. Од утре, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 […]