Ознака: цена

Вести

Дизелот поскапува за 1.5 денари, побрзајте на пумпите!

Дизелот поскапува за 1.5 денари, побрзајте на пумпите! Најновата одлука на Регулаторна (РКЕ), е горивата да поскапат од вечерва на полноќ за 3,56 проценти во однос на цените од минатата недела. […]

Вести

Голема промена на цената. Горивата поскапуваат за 3,50 денари

Голема промена на цената. Горивата поскапуваат за 3,50 денари Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 8,5 проценти. ЕУРОСУПЕР БС-95 и […]

Вести

Драстично зголемена цената на горивата

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 8,51%, одлучи РКЕ. Согласно новиот ценовник, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР […]

Вести

Цената на нафтата влезе во минус, продавачите плаќаат за да се ослободат од неа

Утринава нафтата чинеше 15 долари, а падот продолжи и во текот на денот.После осум часа цената на суровата нафта WTI во моментов изнесува -0,22 долари, што до сега е незабележително. […]