Ознака: цена

Сцена

ПРОТРИЈТЕ ГИ ОЧИТЕ: Еве колку пари зема Сандра Африка од настап!

Иако многумина велат дека не знае да пее, Сандра Африка зема вртоглави суми пари за еден свој настап.Сексипилната пејачка која секогаш знае да ја крене публиката на нозе, зема 7.000 […]

Вести

Најава за ново поскапување на бензините!

Со последната одлука на Регулаторната Комисија за енергетика донесена минатиот понеделник, дизелот поскапе за 3 денари, бензините за 2 денари по литар.Малопродажните цени на бензините се зголемија за 2,00 ден/лит […]

Занимливости

Зошто е важно дали Барби има универзитетска диплома?

Најновите истражувања објаснуваат зошто Барби играчката има различна цена. Причината не е квалитетот на изработката туку нејзината „професија“. Барбиките со добро платени професии, во просек чинат 10 долари повеќе од […]

Економија

Нафтените берзи стравуваат за побарувачката

Цената на барел нафта повторно се спушти во понеделникот на светските берзи со оглед дека американската фискална криза го зајакна стравувањето за нафтената побарувачка во најголемиот светски потрошувач. На лондонската […]

Економија

Цените на нафтата се спуштија, IEA ја снижи прогнозата за побарувачка

Цената на нафтата благо падна во средата откако Меѓународната агенција за енергетика (IEA) ја снижи прогнозата за побарувачка, пригушувајќи го оптимизмот во врска со светската економија кој во минатата недела […]