Ознака: цена

Технологија

ДАЛИ ГИ ЧУВАТЕ: Ако имате некој од овие стари мобилни телефони, може да заработите стотици и повеќе евра!

Ако во некоја фиока или на друго место имате еден од постарите модели на мобилни телефони кои се сметаат за „класици“, би можеле да заработите куп пари, пренесе „Радио Сараево“.Според […]

Вести

Почна откупот на тутун во делчевско, просечната цена е 186 денари

Откупот на тутунот во Пијанец стартува без проблеми, а просечната цена на првиот ден од преземањето е 186 денари за килограм.Според раководителот на Подрачната единица на Министерството за земјоделство, шумарство […]

Занимливости

Најкраткиот меѓународен лет во светот трае само 8 минути

Најкраткиот меѓународен лет во светот се врши од австриските авиокомпании и трае само осум минути, соопштува германското издание The Local.Летот се одвива помеѓу градовите Сент Гален во Швајцарија и Фридрихсхафен […]

Мода

Цената на овие патики предизвика гнев на социјалните мрежи

Американскиот дизајнер Бушеми креирал патики кои се продаваат за вистинско богатство. Низ светските метрополи еден пар од овие патики се продава за неверојатни 120.000 евра.Секој пар од овие патики е […]

Вести

Лоша вест за возачите: Горивото поскапува по 10 денари од литар

Одлуката на ОПЕК да го намали производството на нафта би можела да ја подигне цената на „црно злато“ за дури 10 долари по барел сметаат аналитичари од неколку светски инвестициски […]

Вести

Маслото од канабис од понеделник во аптеките низ Македонија. Ова е цената!

Од понеделник, 29-ти август, во аптеките низ Македонија во продажба, ќе се најде и медицинското маслото од канабис во концентрации со тераписко дејство.Станува збор за препаратот „каноил канц“, маслени екстракти, […]

Автомобилизам

Почетната цена на мексиканскиот Инферно ќе биде 2,14 милиони долари

Група мексикански инженери и дизајнери се готови со ограниченото производство на суперавтомобилот The Inferno со моќност 1400 КС, чиј прототип беше прикажан кон крајот на 2015 година.Автомобилот е изработуван во […]

Автомобилизам

Icona Vulcano Titanium е првиот титански автомобил во светот

Италијанското дизајнерско студио ICONA го претстави својот сосема нов модел, кој е и првиот целосно титански хипер автомобил во светот.Претходната верзија на Icona Vulcano Titanium дебитираше на минатогодишниот Pebble Beach […]