Ознака: цена

Сцена

Kолку чинeше фустанот кој Цеца го носеше на свадба кај Вељко и Богдана?

Свадбата на Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ сите ја опишуваа како свадба на деценијата. За свадбата на својот син Вељко, Цеца облече долг фустан во златна боја. На некои им […]

Вести

Утре ќе се возиме поефтино, паѓаат цените на бензините

Утре ќе се возиме поефтино, паѓаат цените на бензините, има ли простор за радост? Со одлука на Регултароната комисија за енергетика, од ноќеска на полноќ горивата ќе се продаваат за […]

Вести

Гравот „тетовец“ го има сè помалку, а достигна цена од 300 денари по килограм

Препознатливиот грав „тетовец“ периодов се продава по значително висока цена од 300 денари за еден килограм. На зелениот пазар во Тетово 300 денари е гравот од годинашната реколта, додека за […]

Вести

По викендот нова цена на горивата во Македонија

Дизелот поскап за половина денар, бензините со непроменета цена. Ова е одлуката на Регулаторната комисија за енергетика неделава. ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 69,50 ден/лит, а на ЕУРОСУПЕР БС-98 71,50 денари за […]

Економија Македонија

Еден бензин поскапува, цената на останатите горива иста

Од ноќеска на полноќ бензинот Еуросупер БС-95 поскапува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Со одлуката се врши намалување […]

Вести

Регулаторна со одлука- Ова се новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика ја објави најновата одфлука за новите цени на нафтените деривати. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло […]

Занимливости

Најскапиот парфем на светот чини 1,5 милиони долари

Францускиот бренд „Мореал Париз“ неодамна го претстави најскапиот парфем на светот – „Ле Монд сур Мажур“, префинет мирис во шише полуксузно од кое било претходно. Цената на еден парфем е […]