Ознака: цена

Вести

Ќе има мало намалување на цената на струјата

Подготвителната седница на Регулаторната комисија за цената на електричната енергија е закажана за утре. Компанијата ЕВН побарала зголемување на цената на струјата за девет проценти, ЕЛЕМ побарале намалување за 1,5 […]

Вести

Следува промена на цената на горивата

Бензините поевтинија за денар, односно 1 и половина, цената на дизелот не се смени. Регулаторната комисија за енергетика ги објави овие цени со последната промена пред две недели.ЕУРОСУПЕР БС95 поевтине […]

Вести

Значителна промена на цената на горивата!

Дизелот поскапе за денар и половина, бензините од полноќ поскапи за половина денар, одлучи вчера Регулаторната комисија за енергетика. Според одлуката, од полноќ ЕУРОДИЗЕЛ БС 95 се точи за 63 денари […]

Вести

Нема да има зголемување на цената на струјата

АД Електрани на Македонија нема да бара зголемување на цената на електричната енергија за тарифните потрошувачи, а негативното салдо од работењето на почетокот на годинава предизвикано со увозот на струја […]

Вести

Од ноќеска поевтина цена на горивата

Малопродажните цени на бензините, дизелот и екстра лесното масло за домаќинствата од ноќеска на полноќ се намалуваат од половина до еден денар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.Според Одлуката, новата цена […]

Вести

Поскапување на цигарите- 2,5 евра најевтина кутија

Согласно измените во Законот за акцизи на цигарите и производите од тутун, од јули годинава не очекува ново поскапувањеСогласно законот, цигарите ќе поскапат за најмалку 4 денари по една кутија. Со […]