Ознака: чавез

Избор на уредникот

Филип Петровски: Навреме предупредив за катастрофата

Статус на Филип Петровски од март оваа година. Каде што го деконструира местењето на конгресот визави денешната погубна политичка состојба во која што се наоѓа Македонија, а истовремено придружена со […]

Избор на уредникот

Сајтот Коложег праша: кој ќе ја одбрани Македонија?

Така што во Македонија на официјалната внатрешна политичка сцена остана идеолошка пустош и само две клиентелистички врхушки на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, купени и уценети од Дип Стејт, и двете без […]

Вести

Телото на Чавез нема да биде балсамирано

Телото на починатиот венецуелски претседател Уго Чавез, нема да биде балсамирано, пишува на својот профил на микроблогот Twitter министерот за комуникации и информации Ернесто Виљегас.   „По добивањето на соодветниот […]

Вести

ВИДЕО: Шокантна снимка од последните часови на Хуго Чавез

Кратко време по смртта на венецуелскиот претседател Хуго Чавес, била објавена снимка каде јасно се гледа обидот на медицинските лица да го вратат Чавез во Живот. Неговата смрт била објавена […]

Вести

Чавез не можел да биде „заразен“ со рак, смета руски онколог

Заболување од рак како последица од изложеност на вируси или други надворешни дејствија не може да биде причина за ракот од кој боледуваше венецуелскиот претседател Уго Чавез, односно не може […]

Вести

Телото на Чавез ќе биде балсамирано и поставено во Музејот на револуцијата

Венецуелските власти одлучија да го балсамираат телот на починатиот претседател Уго Чавез и тоа да биде изложено во Музејот на револуцијата, изјави во четвртокот навечер привремениот шеф на државата, заменик-претседателот […]

Вести

Венецуелците стојат по девет часа во ред за да се простат со Чавез

Желбата на илјадниците Венецуелци лично да се простат од Уго Чавез создаде огромни редици во близина на Воената академија во Каракас, каде што е изложен ковчегот со телото на починатиот […]

Вести

Венецуела со простува од Чавез

Стотици илјади тажни Венецуелци го пратеа во средата ковчегот со претседателот Уго Чавез во текот на трогателната поворка во главниот град Каракас каде е поставен одар поради одавање последна почест […]

Вести

Погребот на Чавез во петок, реакции од светот

Венецуелската влада прогласи седумдневна жалост поради смртта на 58-годишниот претседател Уго Чавез кој ја загуби двегодишната битка со ракот, и објави дека погребот ќе биде извршен во петок, соопшти на […]

Вести

Повторно се влоши здравјето на венецуелскиот претседател Чавез

Здравствената состојба на венецуелскиот претседател Уго Чавез кој боледува од карцином, повторно се влошило по новата тешка инфекција на дишните патишта и неговото здравје е тешко, објави во понеделникот навечер […]

Вести

Чавез ставен на нов третман со хемотерапија

Лекарите му препишале нов третман со хемотерапија на венецуелскиот претседател Уго Чавез, кој беше подвргнат претходно на Куба на неколку онколошки хируршки интервенции , пренесува во саботата Associated Press повикувајќи […]

Вести

Хуго Чавез оди на хемотерапија и е во „добра состојба“

После сите шпекулации за смртта и исклучувањето на Хуго Чавез од апарати потпретседателот на државата Николас Мадуро синоќа излезе со изјава. Венецуелскиот претседател во моментот оди на хемотерапија и е […]