Ознака: шеќер

Сцена

Лукас пред сите извлече ќесе со БЕЛО, подготви црта и направи НЕЗАПАМЕТЕН хаос во „Ѕвездите на Гранд“

На снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ настана хаос кога Аца Лукас извлече ќеса со бел прав и го нанесе врз крофните кои биле подготвени за членовите на жирито.Шокираните членови на […]

Занимливости

Срам: Научници од Харвард биле потплатени да ја прикријат штетата на шеќерот во истражување!

Влијателни научници добиле пари од шеќерното лоби за да се минимизира улогата на шеќерот при нанесување на срцеви болести наведено во извештај од 60-тите, покажуваат новообјавени податоци, цитирани од. „Гардијан“.Истражувачите, […]

Живот

Била на прагот на смртта, се откажала од само ЕДНА намирница и се спасила!

Џесика Бин (28), која боледувала од цистична фиброза и била на прагот на смртта, конечно се излекувала и тврди дека една работа била клучна за нејзиното заздравување.Девојката од Квинсленд, тврди […]