Ознака: шеќер

Живот

Избегнувајте ги овие намирници и за 2 недели ќе имате рамен стомак и 5 кг помалку

Ова е најбрзата диета за рамен стомак, која за разлика од другите брзи диети, има позитивни ефекти и врз вашето здравје. Врвниот кардиолог д-р Вилијам Дејвис, тврди дека до вакви промени […]

Кулинарство

Рецепт за одличен колач без брашно и шеќер! Се прави многу лесно

Најдобрите колачи  настануваат  од природни намирнициОдличен десерт кој  се прави многу  лесно, а рецептот   доаѓа дури од Јужна Америка Состојки: 4 јајца 2 портокали 200гр ореви или  бадеми, лешници, кокос […]

Занимливости

Додадете ШЕЌЕР во шампонот и ќе добиете НЕВЕРОЈАТНО МОЌЕН ЕЛИКСИР за косата!

Сите знаеме дека шеќерот е ужасен за линијата, но се чини дека може да направи чудо за нашата коса.Дерматологот Франческа Фуско верува дека сите би требало да додадат шеќер во […]

Живот

Телото ви праќа сигнал: Време е да ги фрлите слатките ако ви се случува ОВА!

Освен вишокот килограми, слатките можат да направат хаос во организмот, а доколку имате некој од овие симптоми, време е да се збогувате со шеќерот ако го внесувате над границите на […]

Сцена

Лукас пред сите извлече ќесе со БЕЛО, подготви црта и направи НЕЗАПАМЕТЕН хаос во „Ѕвездите на Гранд“

На снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ настана хаос кога Аца Лукас извлече ќеса со бел прав и го нанесе врз крофните кои биле подготвени за членовите на жирито.Шокираните членови на […]

Занимливости

Срам: Научници од Харвард биле потплатени да ја прикријат штетата на шеќерот во истражување!

Влијателни научници добиле пари од шеќерното лоби за да се минимизира улогата на шеќерот при нанесување на срцеви болести наведено во извештај од 60-тите, покажуваат новообјавени податоци, цитирани од. „Гардијан“.Истражувачите, […]

Живот

Била на прагот на смртта, се откажала од само ЕДНА намирница и се спасила!

Џесика Бин (28), која боледувала од цистична фиброза и била на прагот на смртта, конечно се излекувала и тврди дека една работа била клучна за нејзиното заздравување.Девојката од Квинсленд, тврди […]