Ознака: шеќер

Кулинарство

Целуфки со ореви

4 белки 240 г шеќер 300 г мелени ореви Ставете ги белките и шеќерот во тавче, и матете со жица додека смесата достигне температура од 60 степени. Претурете ја смесата во сад […]