Ознака: шунка

Кулинарство

Лесно и вкусно: Похувани палачинки со шунка и кашкавал

Палачинките се омилена храна на секој од нас, во блага, но и во солена варијанта. Пробајте го овој рецепт за похувани палачинки- сигурно ќе ви се допадне.Потребни состојки:10 солени палачинки400 […]

Кулинарство

Солена торта со варени јајца и шунка: Направете предјадење кое ќе го обожава цело семејство!

Колку и рационално да купуваме за велигденските празници, храната некако останува, а варените јајца се она што обично нѝ преостанува од празничната трпеза. Искористете ги и едноставно направете солена торта […]

Кулинарство

Брзи „полжавчиња“ со сирење и шунка: Рецепт за сласно печиво кое веднаш ќе исчезне од чинијата

Фино печиво е прекрасен избор за доручек, а доколку е полнето со шунка и сирење тогаш само по себе е неверојатно. Ви го претставуваме рецептот за едноставни полжавчиња полнети со […]

Кулинарство

Пробајте ги овие лиснати пакетчиња со шунка!

Овие крцкави солени залачиња се идеални за појадок, вечера или како предјадење Состојки: 500 г замрзнато лиснато тесто 12 правоаголни листови шунка 200 г моцарела 1 јајце сусам Приготвување: 1. […]