Ознака: Ѕвездите на Гранд

Сцена

Јелена Карлеуша на снимање дојде полугола: Во стајлинг од кој ќе ве полазат морници

Контроверзната пејачка и главна ѕвезда во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Карлеуша изгледаше повеќе од предизвикувачки откако дојде ммногу провокативно облечена на снимањето на новата емисија од ова популарно […]

Сцена

Саша Поповиќ по корона пандемијата најавува нови правила во „Ѕвездите на Гранд“

Саша Поповиќ по корона пандемијата најавува нови правила во „Ѕвездите на Гранд“. Ова прв го најави рокерот Ѓорѓе Давид, кој е дел од жирито на ова регионално музичко талент шоу […]

Сцена

Член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ заразен со коронавирус

Давид Ѓорѓе преку социјалните мрежи потврди дека е позитивен на коронавирус. Познатиот српски рокер и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид во болница заврши поради воспаление на […]

Сцена

Македонец направи скандал во „Ѕвездите на Гранд“

Стефан Величковски, македонскиот пејач кој имаше чест да ја отвори четиринаесеттата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ одлучил своеволно да го напушти натпреварот, иако успешно го помина првиот круг и го […]

Сцена

Марија се повлекува: Доживеав многу стрес, уморна сум од тоа да глумам будала

Се чини дека наредната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ нема да биде во ист состав. Имено, Марија Шерифовиќ открила дека е многу уморна од натпреварувањето, па најверојатно ќе го напушти […]

Сцена

Овој дел од „Ѕвездите на Гранд“ јавноста никогаш нема да го види – Саша Поповиќ објасни зошто

Регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ неколку години важи за едно од најгледаните шоуа, а и држи рекорди во гледаност. Во него имаме прилика да гледаме реазни кандидати кои во […]

Сцена

Со пеењето ја освои публиката, а со изгледот ја освои Карлеуша која го нарече “секси“: Мартинијан оди понатаму!

Мартинијан Кириловски помина понатаму, во следниот круг на „Ѕвездите на Гранд“. Тој ги испеа песните „Цесарица“ од Оливер Драгојевиќ и „Волим осмех твој“ од Тоше Проески. За пеењето доби комплименти […]

Сцена

Нервозна и остра: Вака се однесуваше Карлеуша со кандидатите во „Ѕвездите на Гранд“

За разлика од останатите членови на жирито, Јелена Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ пристигнала 10 минути подоцна, а таму ја чекаа новинарите бидејќи целото внимание е свртено кон […]

Сцена

Бараа од Марија Шерифовиќ да облече здолниште, но тоа го направи тој

Уште откако стана составен дел од жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Саша Поповиќ ја тера Марија Шерифовиќ во едно издание да се појави во здолниште, но таа константно одбива. Сепак, […]

Сцена

Прво снимање на „Ѕвездите на Гранд“ без Карлеуша: Вики не можеше да ги сокрие солзите

Јелена Карлеуша поради смртта на нејзината мајка нема да се појавува на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, а нејзина замена во жирито е Ивана Петерс од Негатив, која заедно со […]

Сцена

Ги напушта ли Марија Шерифовиќ “Ѕвездите на Гранд“?

По објавите на одредени медиуми во регионот дека, наводно, Марија Шерифовиќ ќе ги напушти “Ѕвездите на Гранд“, а нејзино место ќе го заземе Мира Шкориќ, се огласи и продукцијата и демантираше. […]

Сцена

Таа ќе ја замени Јелена Карлеуша во жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Пејачката Јелена Калруша некое време нема да учествува во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, поради смртта на нејзината мајка. Засега не е познато дали Јелена воопшто ќе се врати на […]