Ознака: Ѕвездите на Гранд

Сцена

Нова фризура за снимањето на „Ѕвездите на Гранд“: Цеца го промени имиџот, но деколтето остана стандардно брутално

Пејачката блесна во елегантно издание Фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ, видно расположена, пристигна на снимањето на шоуто на „Ѕвездите на Гранд“, а сите беа воодушевени од нејзината нова фризура. Пејачката беше […]

Сцена

Oва позната пејачка на „Ѕвездите на Гранд“ било лудо заљубена во Дарко Филиповиќ

Во екот на новогодишните празници, многу познати личности освен што ги покажаа новогодишните елки, ги открија и своите желби за следната година. Пејачката Тамара Драгиќ откри дека нејзината желба нема […]

Сцена

Јелена Карлеуша на снимање дојде полугола: Во стајлинг од кој ќе ве полазат морници

Контроверзната пејачка и главна ѕвезда во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Карлеуша изгледаше повеќе од предизвикувачки откако дојде ммногу провокативно облечена на снимањето на новата емисија од ова популарно […]

Сцена

Саша Поповиќ по корона пандемијата најавува нови правила во „Ѕвездите на Гранд“

Саша Поповиќ по корона пандемијата најавува нови правила во „Ѕвездите на Гранд“. Ова прв го најави рокерот Ѓорѓе Давид, кој е дел од жирито на ова регионално музичко талент шоу […]

Сцена

Член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ заразен со коронавирус

Давид Ѓорѓе преку социјалните мрежи потврди дека е позитивен на коронавирус. Познатиот српски рокер и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид во болница заврши поради воспаление на […]

Сцена

Македонец направи скандал во „Ѕвездите на Гранд“

Стефан Величковски, македонскиот пејач кој имаше чест да ја отвори четиринаесеттата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ одлучил своеволно да го напушти натпреварот, иако успешно го помина првиот круг и го […]

Сцена

Марија се повлекува: Доживеав многу стрес, уморна сум од тоа да глумам будала

Се чини дека наредната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ нема да биде во ист состав. Имено, Марија Шерифовиќ открила дека е многу уморна од натпреварувањето, па најверојатно ќе го напушти […]

Сцена

Овој дел од „Ѕвездите на Гранд“ јавноста никогаш нема да го види – Саша Поповиќ објасни зошто

Регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ неколку години важи за едно од најгледаните шоуа, а и држи рекорди во гледаност. Во него имаме прилика да гледаме реазни кандидати кои во […]