Ознака: јагоди

Кулинарство

Чизкејк со јагоди

Десерт кој се подготвува брзо и лесно. Пробајте го рецептот на Мартина Трајаноска за чизкејк со јагоди. Потребни состојки: 300 гр мелени бисквити 180-200 мл сок од портокал 400 мл […]

Кулинарство

Полнети корпички со јагоди

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ замрзнато лиснато тесто јагоди сируп од јагоди шеќер во прав ПОДГОТОВКА НА РЕЦЕПТОТ Замрзнатото тесто оставете го во ладилник преку ноќ постепено да се одмрзне. Така одмрзнато ставете […]