Ознака: јагоди

Занимливости

Трик: Како да ги одржите јагодите свежи до 3 недели

Видеото, каде беше прикажан трикот, собра повеќе од милион лајкови Веројатно многу пати сте се нашле во ситуација кога сте го наполниле фрижидерот со свежо овошје, кое за само неколку […]

Кулинарство

Сиров колач од бадеми и јагоди: Без печење и готвење, спремен за 15 минути

Оние кои внимаваат на своето здравје со сигурност ќе уживаат во овој сиров колач. Потребни состојки: – 1 шолја (од 250 мл.) бадемово брашно – половина шолја кокосов протеин – […]

Кулинарство

Пудинг со јагоди

Пудингот со јагоди е идеално освежување во текот на летото, а истовремено се подготвува брзо и лесно. Потребни состојки: -половина литар млеко -1 пудинг со вкус на банана -4 лажици […]

Здравје

Како да ги отстраните сите бактерии и пестициди од јагодите, малините и другите ситни плодови?

Овошјето што го купувате може да биде полно со бактерии, па затоа треба да го измиете добро пред да го јадете. Најпрво, пред да го земете овошјето во вашите раце, […]

Здравје

Јадете по 10 јагоди секој ден и ќе бидете изненадени од резултатите: Го јакнат имунитетот, срцето, мозокот, помагаат при слабеење…

Едно од најомилените овошја, јагодите, освен што имаат бројни здравствени придобивки се и спас за оние кои внимаваат на линијата. Нутриционистите ги нарекуваат вистинска нискокалорична суперхрана за слабеење бидејќи 100 […]

Здравје

КАКО ДА ГИ РАЗЛИКУВАТЕ ДОМАШНИТЕ И СЛАТКИ ЈАГОДИ ОД БЕЗВКУСНИТЕ: Еве ги клучните разлики!

Погледнете ги овие неколку критериуми кога ги купувате омилените црвени плодови Скоро и да нема човек што не сака јагоди и црвени плодови воопшто. Но, како да ги препознаеме вистинските, […]