Ознака: јагоди

Кулинарство

Полнети корпички со јагоди

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ замрзнато лиснато тесто јагоди сируп од јагоди шеќер во прав ПОДГОТОВКА НА РЕЦЕПТОТ Замрзнатото тесто оставете го во ладилник преку ноќ постепено да се одмрзне. Така одмрзнато ставете […]