Ознака: Јелена Карлеуша

Сцена

Целиот регион ја осудува, но таа упорно дрско провоцира: Карлеуша нападна фоторепортер, а кога ќе видите каде го фати ќе ви се слоши

Јелена Карлеуша вчера се појави на суд каде имаше две судења, едното со Светлана Цеца Ражнатовиќ, а другото со Оњен Врањеш. По завршување на рочиштата пејачката излегувајќи од судот направи […]

Сцена

Овие работи не сте ги знаеле за Карлеуша: Нејзината прабаба била грофица, вегетаријанка е, никогаш не пробала…

Иако речиси најмногу пати во изминатиот период се најде на насловните страници во Србија, таа е музичка ѕвезда која секогаш одново ја интригира јавноста и за чиј живот постојано нешто […]

Сцена

Хејтерите ја нападнаа, па Карлеуша во нејзин стил им возврати: Ова е сценски костим кој е во склад со мојата музика (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша овој викенд имаше настап во Црна Гора, каде се појави во провокативен костим кој повеќе открива отколку што покрива. На многумина овој нејзин стајлинг не им се допадна, па […]

Сцена

Карлеуша во танга позираше во најпровокативно издание до сега (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша позираше во досега напровокативно издание каде во прв план е секако нејзиниот задник, а со неа позирале и две згодни девојки. Имено, дивата се фотографирала на јахта, а […]

Сцена

Карлеуша се пофали со гигантските гради – фановите видоа и нешто друго (ВИДЕО)

По долго време Јелена Карлеуша објави свои нови фотографии и снимки, но не гледаа сите само во нејзините разголени гради. Јелена се прошета во црн фустан, стави перика, па се тоа […]

Сцена

Јелена Карлеуша објави фотографии од Кина- никогаш не била посреќна

Пејачката Јелена Карлеуша отишла во Кина кај својот сопруг, а со себе ги земала и ќерките Атина и Ника. Судејќи според фотографиите, пејачката ужива, а посебно ѝ годи што семејството […]

Сцена

Карлеуша блесна во злато, само за бодито фрсна 750 долари, за останатото погледнете сами

Познато е дека Јелена Карлеуша отсекогаш обрнувала големо влијание на своите настапи и не штедела пари за својот стајлинг. ЈК настапи во еден ноќен клуб во Макараска, а на својот […]

Сцена

Карлеуша на “Улаз“ – гола ли е или во провокативен костим, проценете сами!

Вчеравечер на нововостановениот фестивал “Улаз“ Јелена Карлеуша имаше свое шоу на кое се појави во ,барем така се чини, најпровокативно издание до сега. Во бел корсет од ленти и без гаќички […]

Сцена

Целосно поразлична – вака навистина изгледа Карлеуша без фотошоп и филтери

Јелена Карлеуша изгледа фантастично, со беспрекорна шминка, совршено затегнато тело, витка линија, подигнат задник и плочки на стомакот, но само на својот Инстаграм профил. Сосема друга е приказната кога ќе […]