Ознака: Јелена Карлеуша

Сцена

Јелена Карлеуша: Цеца е многу паметна и интелигентна жена

  Јелена Карлеуша, гостувајќи во емисијата „Добро вечер Србија“ се отвори за многу прашања.Меѓу другото, зборуваше за 50 тужби што ги има кренато против Иван Ивановиќ само во последните неколку […]

Сцена

Јелена Карлеуша и Сека Алексиќ на скриена камера!

Новогодишната скриена камера на телевизија Пинк со Јелена Карлеуша и Сека Алексиќ како главни актерки, веќе со денови крева прашина кај јавноста. Во видео снимката емитувана во синоќешната емисија Папарацо […]

Сцена

Цеца и Карлеуша го најавија својот концерт во исто време

Неполни 24 часа по објавувањето и потврдувањето на веста од страна на Светлана Цеца Ражнатовиќ, за спектакуларниот концерт кој го најави за 28 Јуни на Ушче, во Белград, се огласи […]

Сцена

Јелена Карлеуша со потсмев кон Цеца и Лепа Брена

Продолжувајќи ја својата војна во медиумите, овој пат мета на контраверзната српска пејачка Карлеуша, и беа нејзините соработнички Светлана Цеца Ражнатовиќ и Лепа Брена. Преку друштвената мрежа и својот Твитер профил […]