Ознака: Јована Јоксимовиќ

Сцена

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ има коронавирус, се заразила на мекици кај Цеца

Водителката Јована Јоксимовиќ, сопруг на Жељко Јоксимовиќ, е позитивна на коронавирус. Како што пишуваат српските медиуми, таа се заразила на прославата за раѓање на внукот на Цеца.

Сцена

Цеца Ражнатовиќ и Јована Јоксимовиќ се изнаиграа на прославата по повод Бајрам

Харис Џиновиќ ги покани пријателите и колегите и вчеравчер во својот дом го прослави Бајрам. На прославата присуствувале Цеца Ражнатовиќ и Жељко Јоксимовиќ со сопругата Јована Јоксимовиќ, како и многу […]

Сцена

Јована откри голема тајна на нејзиното лице кoja ја криела со години

Српската водителка Јована Јоксимовиќ која е една од омилените ТВ лица во Србија секојдневно ги расположува гледачите пред малите екрани. Таа често знае да се насмее и на своја сметка, […]

Сцена

До овде дојде поради кратките здолништа: Една фотографија на Јована Јоксимовиќ направи хаос

Јована Јоксимовиќ облекла кратко здолниште на едно од снимањата и веднаш уследија негативни коментари. Водителката сигурно не очекувала дека нејзината комбинација за облекување ќе предизвика толкаво внимание на социјалните мрежи, […]

Сцена

Сопругата на Жељко Јоксимовиќ објави фотографија која долго ја криеше од сите: Со него се венчаше прв пат и ѝ остана голема љубов

Српската водителка Јована Јоксимовиќ веќе со години е дел од јавниот живот во Србија и ги буди граѓаните секое утро преку малите екрани. Таа популарноста ја зацврсти и откако се […]

Сцена

Вака изгледаше во младоста сопругата на Жељко Јоксимовиќ

Јована Јоксимовиќ со години се појавува на малите екрани, а моментално ја води уринската програма на една српска телевизија. И таа, како своите колешки, се менуваше со текот на годините, […]

Сцена

Еве што луксузно и подарил Жељко Јоксимовиќ на Јована на Велигден, водителката останала без текст

Подарок на кои многумина му завидуваат. Пејачот имено се одлучил да ја изненади својата сопруга, водителката Јована Јоксимовиќ со луксузен одмор на егзотична дестинација. Пред Велигден тој и подарил ваучер […]

Сцена

Јована Јоксимовиќ се расплака среде емисија откако дозна дека познатата водителка останала без рака во сообраќајна несреќа

Младата српска водителка Деа Ѓурѓевиќ е тешко повредена и нејзината рака била откината во тешката сообраќајна несреќа која се случила рано утрово околу шест часот близу белградската болница „Др. Драгиша […]

Сцена

Денес е вистинска убавица, а погледнете како изгледала Јована Јоксимовиќ на почетокот на кариерата

Својата кариера сопругата на Жељко Јоксимовиќ почнала да ја гради во 2001-ва година кога имала само 18 години. Јована со години работела на нејзиното усовршување и денес може да се […]

Uncategorized

Драма: Јована и Жељко тргнаа на првиот одмор со близначките, но по пат им се случи ова

Како би се одмориле од многуте работни обврски, Јована и Жељко Јокимовиќ се упатиле во Грција на одмор, во едно луксузно одмаралиште. Ова е прв испланиран пат со близначките Ана […]